1000 reižu ātrāks par citiem – starptautisks uzņēmums iegādājas Latvijā radīta sensora licenci
Foto: Publicitātes foto

Viens no pasaules vadošajiem fotonikas un inovatīvu optisko instrumentu un to komponenšu ražotājiem "Thorlabs" augstu novērtējis Latvijā radītā inovatīvā termoelektriskā sensora TESS unikālās īpašības un noslēdzis līgumu par tā licencēšanu un tehnoloģiju pārnesi, portālu "Delfi" informēja Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas insitūta (LU CFI) pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas zinātnieku komanda radījusi ļoti ātrdarbīgu elektromagnētiskā starojuma sensoru TESS, ko var pielietot lāzertehnoloģijā, jo īpaši, kad nepieciešams veikt manevrus ar precīzu lāzerstara impulsu jaudu, kā piemēram, medicīnā, arī lāzermetināšanā un gravēšanā.

Šī brīža tehnoloģijas ļauj mērīt vidējo lāzerstara jaudu noteiktā laika griezumā, kas var būt nepietiekami smalku operāciju vai gravējumu / litogrāfiju veikšanai.

TESS sensors ir unikāls ar tā īso darbības laiku – signāla rašanās laiks ir mazāks par 10 nanosekundēm. Tas ir 1000 reižu ātrāks par pašreiz lāzeriekārtās izmantotajām tehnoloģijām.

""Thorlabs GmbH" vienmēr ir bijusi ieinteresēta paplašināt savu lāzera jaudas un enerģijas mērīšanas portfeli. Mēs redzam TESS sensoru iegādi kā iespēju strauji attīstīt īsu impulsu lāzerus, lai sasniegtu arvien lielāku atkārtošanās ātrumu un ar to saistītās pieaugošās prasības attiecībā uz mērījumu tehnoloģiju. "Thorlabs" pašlaik strādā pie savām ražošanas un infrastruktūras iespējām, kā arī datu ieguves un analīzes elektronikas. Mēs sagaidām pirmos produktus 2022. gada beigās," komentē "Thorlabs" gaismas noteikšanas un analīzes grupa.

Šis ir viens no nedaudziem veiksmīgas komercializācijas piemēriem, kad inovatīvi risinājumi un tehnoloģijas no idejas laboratorijā ir nokļuvuši līdz pielietojumam reālajā dzīvē. "Ne visi atklājumi un idejas ir komercializējami," stāsta LU CFI "Materize" pārdošanas vadītāja Olga Bogdanova. "Ir jāsakrīt vairākiem faktoriem, lai inovācija nonāktu tirgū un tiktu ieviesta pārdošanā – tirgus pieprasījums pēc šādas inovācijas, cik ļoti tā atšķiras no tirgū pieejamiem analogiem, tehnoloģiju savietojamība, potenciālā produkta ražošanas izmaksas un citi."

Lai stiprinātu zinātnes un industrijas sadarbību, jau četrus gadus LU CFI darbojas "Materize" nodaļa, kas nodrošina inovāciju attīstību, komunikāciju un projektu vadību atbilstoši mūsdienu biznesa prasībām.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Fizika Cietvielu fizikas institūts Latvijas Universitāte
53545769
Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form