Aicina skolēnus piedalīties konkursā par implantmateriālu izmantošanu medicīnā
Foto: Shutterstock

Lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu interesi par dažādu implantmateriālu izmantošanu medicīnā, Baltijas Biomateriālu ekselences centrs (Baltic Biomaterials Centre of Excellence – BBCE) izsludina erudīcijas konkursu skolēniem, kas ilgs visu nākamo mācību gadu. Veiksmīgākā skolēnu komanda balvā iegūs ceļojumu uz Šveici.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkurss paredzēts 10. un 11. klašu skolēniem, kuriem ir interese uzzināt, iemācīties un attīstīt daudzveidīgas prasmes biomateriālu pētīšanā un veidošanā.

Konkurss notiks vairākās kārtās. Četras kārtas notiks neklātienē – skolēnu komandām, izmantojot teorētiskās un/vai praktiskās zināšanas inženierzinātnēs, dabaszinātnēs un medicīnā, būs jārisina dažādi uzdevumi un jāiesniedz rezultāti. Katrā kārtā būs vismaz viens eksperimentāls uzdevums, kas jāiesniedz video formātā.

Konkursa pirmā kārta notiks no 15. septembra līdz 30. oktobrim un būs veltīta fizikai, otrā kārta ilgs no 9. novembra līdz 18. decembrim un būs veltīta ķīmijai. No 15. janvāra līdz 26. februārim ilgs konkursa trešā kārta, koncentrējoties uz uzdevumiem bioloģijā, bet no 10. marta līdz 23. aprīlim – ceturtā kārta, tās tēma būs medicīna.

Konkursa noslēgums un apbalvošana notiks klātienē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Noslēgumā piedalīsies vislabākos rezultātus sasniegušās komandas. Uzvarēs komanda, kas konkursa kārtās būs sakrājusi vislielāko punktu skaitu. Uzvarētāji balvā iegūstot ceļojumu uz Šveici un iespēju apmeklēt BBCE sadarbības partneri – AO Pētniecības institūtu Davosā. Institūtā skolēniem būs iespēja iesaistīties biomateriālu pētniecības procesā.

Neklātienes uzdevumus sagatavos un vērtēs BBCE partneri, fizikas jomā tas būs RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs, ķīmijas jomā – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultāte, bioloģijas jomā – Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorija, bet medicīnas jomā – RSU Stomatoloģijas institūts.

Konkursā varēs piedalīties ne vairāk kā 20 komandas. Katrā komandā būs jābūt līdz pieciem skolēniem un vienam skolotājam, kurš pildīs konsultanta un mentora funkcijas. Erudīcijas konkursam būs iespējams reģistrēties jaunā mācību gada sākumā septembrī.

Uzzini un iedvesmojies inovāciju un tehnoloģiju portālā Labsoflatvia.com.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form