Attālinātajā 'FIZMIX Eksperiments' finālā noskaidroti šīs sezonas spējīgākie jaunie fiziķi
Foto: Pexels.com

Pirmo reizi finālu aizvadot neklātienes formātā, vērienīgajā STEM zinību konkursā "FIZMIX Eksperiments" noskaidrotas katra Latvijas reģiona apķērīgākās skolēnu komandas.

Konkursa finālā komandu dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi un praktiski eksperimenti. Pirms uzdevumu veikšanas fināla dalībniekus virtuāli sveica AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

"Mācību gads tūlīt beigsies, turklāt pilnīgi atšķirīgi no tā, kā sācies. Taču šī neparastā situācija ļauj paskatīties uz daudz ko pilnīgi citādi, un mēs paši redzam, ka jauni izaicinājumi ir vislabākā pieredze. "FIZMIX Eksperiments" šajos gados kļuvis par izcilnieku kalvi, par meistardarbnīcu. Interneta portālos varam lasīt veiksmes stāstus par vairākiem bijušajiem šī konkursa dalībniekiem, kas šodien veiksmīgi strādā gan zinātnē, gan biznesā.

Jauniešiem, kuri savu nākotni saista ar fiziku un eksaktajām zinātnēm, ir neierobežotas iespējas karjeras izaugsmē, jo fizika mums ir visapkārt.

Tādēļ man ir liels prieks par skolēnu atsaucību un ieinteresētību, un īpašu paldies gribu teikt skolotājiem, jo bez viņu līdzdarbošanās šis konkurss nemaz nevarētu notikt, " uzsver Āris Žīgurs.

Konkursa finālistus visu ekspertu vārdā sveica arī fizikas doktore Virgīnija Vītola, un atkārtoti ar neklātienes fināla noteikumiem iepazīstināja ilggadējais konkursa "FIZMIX Eksperiments" konkursa moderators Aivis Ceriņš.

Izvērtējot iesniegtās komandu atbildes, ir noskaidroti konkursa "FIZMIX Eksperiments" 25. sezonas uzvarētāji, kuri iegūst galveno balvu – "Fitbit Versa 2" viedpulksteņus.

  • Pirmo vietu Rīgas pilsētā ieguvusi komanda "Fizzy Mixers", kura pārstāv Rīgas Angļu ģimnāziju.
  • Rīgas reģionā zinošākā komanda bija "Wrong Turn" no Jūrmalas pilsētas Jaundubultu vidusskolas.
  • Vidzemes reģionā pirmo vietu ieguva komanda no Madonas Valsts ģimnāzijas – "Epsilons 131".
  • Uzvarētāji Latgales reģionā ir komanda "Fotoni" no Līvānu 2. vidusskolas.
  • Zinošākās komandas titulu Zemgales reģionā ieguva komanda "Neatgriezeniskās mutācijas" no Aizkraukles novada vidusskolas.
  • Galveno balvu visai komandai Kurzemes reģionā izcīnīja komanda "Dūdeles", kura pārstāv Skrundas vidusskolu.

Konkursa finālā katrai komandai bija jāveic pieci uzdevumi ar praktiskiem eksperimentiem, kuru izpildei bija dota viena stunda. Šajā laikā katram komandas dalībniekam bija jāpilda viens uzdevums. Galvenokārt tika vērtēta iesniegtās atbildes precizitāte, un gadījumā, ja divām komandām bija vienāds punktu skaits, tika ņemts vērā uzdevuma izpildei veltītais laiks.

Konkursa organizatori vēlas pateikties visiem dalībniekiem, kuri nenobijās no pārmaiņām un piedalījās neklātienes lielajā finālā, kā arī konkursa sponsoriem un sadarbības partneriem.

AS "Latvenergo" rīkotais fizikas erudīcijas konkurss norisinājās 25. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša.

Tags

STEM Fizika Matemātika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form