Grandiozā animācijā salīdzina Saules sistēmas planētu dabiskos pavadoņus
Foto: Alvaro Garcia Montoya, MetaBallStudios

Ja tev šķiet, ka Mēness ir liels, pagaidi, līdz tam blakus tiek nostādīti Saules sistēmas gāzu milžu – Jupitera un Saturna – lielākie dabiskie pavadoņi! #D animācijas kanāls "MetaBallStudios" jūlija vidū publiskojis video, kur salīdzināti daži no Saules sistēmas planētu dabiskajiem pavadoņiem attiecībā pret Zemi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Visus pavadoņus, protams, trīs minūšu garajā video iekļaut nav iespējams un arī vajadzīgs – Jupiteram un Saturnam vien ir attiecīgi 79 un 81 pavadonis. Taču būtiskākie secībā no mazākā, kas ir vien 300 metru diametrā (aptuveni tikpat, cik augsts ir Eifeļa tornis) līdz pat Ganimēdam, kurš ir krietni lielāks par Mēnesi un ir lielāks pat par mazāko Saules sistēmas planētu Merkuru, un kura diametrs jau tuvojas Zemes rādiusa izmēram, ir redzami un ļauj gūt lielisku priekšstatu par būtisku objektu klasi mūsu Saules sistēmā.

Tags

Saules sistēma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form