Hakatonā radīs lietotnes, kas palīdzēs novērtēt pilsētu ietekmi uz ekosistēmu
Foto: Shutterstock

25. oktobrī norisināsies starptautisks klimata pārmaiņu mazināšanai veltīts hakatons, kurā 24 stundu laikā dalībniekiem tiks dots uzdevums radīt inovatīvas tīmekļa, mobilās vai virtuālās realitātes lietotnes, kas palīdz novērtēt pilsētas attīstības ietekmi uz ekosistēmu, kā arī tās pakalpojumiem. Hakatons norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiālē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākumā tiek aicināts piedalīties visi, kas vēlas radīt novatoriskus risinājumus, tajā skaitā programmētāji, programmatūras izstrādātāji, grafikas un saskarnes dizaineri, statistiķi, matemātiķi, datu zinātnieki un datu analītiķi, datu žurnālisti, datu kopienas aktīvisti, IT projektu vadītāji, GIS eksperti, UX/UI eksperti, vizualizācijas eksperti, zinātnieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, valsts ierēdņi, pašvaldību darbinieki, bibliotekāri un citu profesiju pārstāvji.

Dalība hakatonā ir bez maksas, un tam iespējams reģistrēties līdz 18. oktobrim šeit.

24 stundu hakatons "Climathon 2019" ir starptautiska iniciatīva, kas vienlaikus notiek vairāk nekā 100 pasaules pilsētās, radot risinājumus klimata pārmaiņu izraisītām problēmām. Tā ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas "Climate-KIC" aktivitātēm, ko Latvijā organizē RTU Dizaina fabrika.

Šogad hakatons tiek rīkots sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību projektā "Augmented Urbans". Projekta mērķis ir stiprināt telpiskās plānošanas nozari, risinot pilsētvides ilgtspējas jautājumus, kā arī pilsētas noturību pret pēkšņām fiziskās, sociālās un ekonomiskās vides pārmaiņām. Pašvaldība izmanto papildinātās un virtuālās realitātes tehnoloģijas, lai pētītu, kā tās var palīdzēt plānošanā.

Hakatona dalībniekiem definēti divi tematiskie virzieni – "Ekosistēmu pakalpojumi un tūrisms" un "Klimats" –, kuros īstenot savus projektus. Cēsīs, kas ir populārs tūrisma un kultūras pasākumu galamērķis un perspektīvā vēlas attīstīt kūrorta konceptu, dabas vērtības nav pilnvērtīgi izmantotas. Dalībnieki tiek aicināti radīt rīkus, kas palīdzētu pašvaldībai izvērtēt un attīstīt tūrisma pakalpojumus vai attīstīt biznesa idejas ekosistēmu pakalpojumu izmantošanai un tūrisma slodzes mazināšanai. Savukārt virzienā "Klimats" organizatori aicina izstrādāt risinājumus, kas palīdzēs pašvaldībai un/vai iedzīvotājiem, uzņēmējiem un tūristiem reaģēt, pielāgoties un mazināt ietekmi uz klimatu. Pētījumi rāda, ka Gaujas Nacionālā parkā nākotnē ievērojami palielināsies nokrišņu daudzums, karstuma viļņu ilgums, bet vidējā temperatūra, salīdzinot ar pārējo Latviju, nepieaugs tik strauji.

Hakatona dalībniekiem risinājumi jāizstrādā funkcionējoša prototipa līmenī. Veiksmīgāko risinājumu autori saņems balvas no "Tech Chil", koprades mājas "Skola6" un Vides risinājumu institūta. Viņiem būs arī iespēju attīstīt ideju projektā "Augmented Urbans'.

Plašāku informāciju meklē šeit.

Tags

Cēsis Daba Piesārņojums Tehnoloģijas
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form