Kaščejeva āķīgais uzdevums: izskaidro šo fizikālo parādību
Foto: Kadrs no video

Fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs laikā, kad lielāko daļu sava laika "Covid-19" pandēmijas laikā noteikto ierobežojumu dēļ pavadām mājās arī darba dienās, saviem sekotājiem tviterī devis iespēju palauzīt galvu. Varbūt tu vari izskaidrot fizikālo parādību, kas redzama zemāk Kaščejeva ievietotajos video? Vispirms aicinām risinājumu "izštukot" pašiem, bet, ja tomēr atbilde rokā nedodas, zem video savu skaidrojumu parādībai piedāvā astronoms un fizikas fans Aivis Meijers.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Netiki galā? Lasi, ko saka Meijers!

"Spiediens cauruli nedaudz izpleš un liek tai taisnoties. Kad atgriež krānu, spiediens samazinās un caurule atgūst savu iepriekšējo formu. Tā darbojas šķidruma un gāzes spiediena mērītāju liektā caurule (dēvēta arī par Burdona cauruli)."

Kaščejeva āķīgais uzdevums: izskaidro šo fizikālo parādību
Foto: Shutterstock

Otrajā video redzams, ka, nomainot ūdens plūšanas virzienu, spole ar uztīto šļūteni nosveras uz pretējo pusi. "Arī šajā gadījumā ir tieši tāpat, jo berzes dēļ spiediens būs nedaudz lielāks, kad plūdīs ūdens," skaidro Meijers.

Ja šis skaidrojums tev nešķiet gana labs, droši papēti, kādus variantus liek galdā Kaščejeva sekotāji – fiziķi un fizikas entuziasti – tviterī.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Fizika Zinātne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form