LLU pirmo reizi izcīna vietu Starptautiskajā universitāšu ietekmes reitingā
Foto: LETA

Trešdien 22. aprīlī, publiskoti "Times Higher Education" universitāšu Ietekmes reitinga ("THE Impact Ranking 2020") rezultāti, kurā starp pasaules vadošajām universitātēm nosauktas vairākas Latvijas universitātes, tostarp arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), kas starptautiskajā vidē zināma kā "Latvia University of Life Sciences and Technologies". Reitingā tiek vērtēta universitāšu darbības efektivitāte, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību pasaulē, iekļaujot sociālos, ekonomiskos un vides aspektus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"THE Impact Ranking" mēra pasaules universitāšu darbību atbilstoši 17 Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un tie iekļauj tādas sociālās un ekonomiskās attīstības problēmas kā nabadzība, bads, veselība, izglītība, globālā sasilšana, dzimumu līdztiesība, ūdensapgāde, sanitārija, enerģija, urbanizācija, dabas aizsardzība un sociālais taisnīgums.

2020. gada reitingā apkopota informācija par LLU darbību četru Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. Kopumā reitingā dalību pieteica 859 pasaules universitātes, taču visus kritērijus spēja izpildīt 766 pasaules universitātes 85 valstīs. Apkopojot visus rezultātus, LLU ieguvusi vietu grupā "401-600".

Visaugstākos rādītājus LLU ieguvusi 15. mērķī "Dzīvība uz zemes", kur iegūta 80. vieta. Nozīmīgs sniegums ir 11. vieta mērķī "Ilgtspējīgas pilsētas un kopienas" un 16. vieta mērķī "Miers un taisnīgums", kas palīdzēja iegūt vietu grupā "101-200". Savukārt 17. mērķī "Sadarbība mērķu īstenošanai" LLU ir grupā "601+".

"Ilgtspējība ir mūsu universitātes vērtība, ko esam nostiprinājuši LLU attīstības stratēģijā un ko turpināsim attīstīt arī turpmāk. Kā universitāte apzināmies savu atbildību pret pasaulē notiekošo, tādēļ saskatām izaicinājumus, meklējam un ieviešam zināšanās balstītus un ilgtspējīgus risinājumus sabiedrībā un dažādās ražošanas nozarēs. Tas it īpaši svarīgi kļuvis šobrīd, kad pasaulei nepieciešami ilgtspējīgi, krīzi mazinoši pasākumi. Mūsu zinātnieki strādā biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu virzienos, līdz ar to zināšanu radīšanā izmantojam starpdisciplināru pieeju, kas atspoguļojas arī reitinga rezultātos un sasniegto ilgtspējības mērķu dažādībā," universitātes rezultātus komentē LLU rektore Irina Pilvere.

Vadošās pozīcijas Ietekmes reitingā ieņem tādas pasaulē zināmas universitātes kā Oklendas universitāte Jaunzēlandē, kas to saglabā jau otro gadu, Sidnejas universitāte un Rietumsidnejas universitāte Austrālijā. No Latvijas reitinga kvalitātes kritērijiem atbilst arī Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte. Citas Baltijas valstu universitātes reitingā nav pārstāvētas.

Tags

Augstākā izglītība Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form