RSU atklāj Doktorantūras skolu – palīgu jaunajiem zinātniekiem
Foto: LETA

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) atklāta Doktorantūras skola – platforma topošajiem un esošajiem doktorantiem, doktora grāda pretendentiem, pētniekiem un docētājiem. Doktorantūras skolas mērķis ir nodrošināt operatīvu informācijas apriti, kvalitatīvu doktorantūras pieredzi un profesionālo kompetenču attīstību starpdisciplinārā vidē, "Campus" informēja universitātes pārstāvji.

"Pētniecība ir un būs mūsu attīstības prioritāte, tādēļ Doktorantūras skolas atklāšanu varam uzskatīt par jauna izrāviena sākumu, kas nodrošinās papildus jaudu un iespējas jaunajiem zinātniekiem," uzskata RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Starp nozīmīgākajiem Doktorantūras skolas darbības virzieniem ir palīdzība pētījumu plānošanā, dizainā, datu apstrādē, to interpretācijā un projektu sagatavošanā. Doktorantūras skola darbosies kā "vienas pieturas aģentūra", kurā doktoranti un citi pētnieki operatīvi un kompetenti varēs saņemt nepieciešamo informāciju un konsultācijas pētījumu kvalitatīvai izstrādei.

"Skola sniegs doktorantiem zināšanas, kā arī bagātinās un atvieglos pētījuma izstrādi, jo tās ietvaros gan individuāliem pētniekiem, gan grupām notiks konsultācijas, dažādi kompetenču attīstības semināri, kā arī doktorantu un pētnieku tīklošanās pasākumi. Turklāt nozīmīgu palīdzību datu meklēšanā, vēlākā apstrādē un projektu sagatavošanā sniegs "vienas pieturas aģentūra"," informē RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa.

Pirmais seminārs notiek jau uzreiz pēc atklāšanas svinīgās daļas. Tajā pētniecības programmas "Apvārsnis 2020" Nacionālā kontaktpunkta eksperte Laura Bužinska iepazīstinās ar šīs programmas piedāvātajām iespējām un plānotajiem šā gada tīklošanās pasākumiem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Nākamais Doktorantūras skolas rīkotais pasākums būs bioinformātiķes Baibas Vilnes vadītais semināru cikls "Overview: Multi-OMICS & Bioinformatics for Personalized Medicine", kas sāksies 23. janvārī. Baiba Vilne 13 gadus studējusi Vācijā, bet pašlaik strādā Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā BIOR.

Savukārt 13. februārī ar vieslekciju uzstāsies nefroloģe Kristīne Oleinika, kas doktora grādu ir ieguvusi Londonas Universitātes koledžā. Viņa dalīsies pieredzē par doktora disertācijas rakstīšanu un publicēšanās stratēģiju.

Tags

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība Rīgas Stradiņa universitāte Zinātne

Comment Form