RTU absolventa izgudrojums ļauj nepārtraukti uzraudzīt pārtikas kvalitāti
Foto: Publicitātes attēli

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolvents Reinis Skorovs biznesā pārvērtis bakalaura darba izstrādes laikā radītu tehnoloģiju, kas ļauj precīzi izsekot temperatūras izmaiņām pārtikas produkta ražošanā un pārvadāšanā, tā samazinot zaudējumus un riskus veselībai. Jauno tehnoloģiju jau izmanto vairāki pārtikas ražošanas un loģistikas uzņēmumi Latvijā un Austrijā.

Skorova uzņēmums "Kedeon Solutions" attīsta blokķēdes tehnoloģijā balstītu biznesa ideju par sensoru tīklu un platformu temperatūras izmaiņu izsekošanai reāllaikā.

"Mērķis ir padarīt pārtikas piegādes ķēdi pārskatāmu, bet pašu pārtiku – drošu," skaidro Skorovs. Šogad Skorovs ieguva bakalaura diplomu RTU, kur studēja Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē. Janvārī viņš sāks studijas RTU Rīgas Biznesa skolā programmā "Executive MBA".

Pie preču paletes vai dārgāku produktu gadījumā pat pie katra preču iepakojuma tiek pievienots neliels temperatūras sensors, un sensori savstarpēji izveido teritoriālo tīklu. Savukārt ražotnē, kravas automašīnās, noliktavās, vairuma un mazumtirdzniecības vietās tiek izvietotas bāzes stacijas.

Produktu pārvietojot no ražotnes uz tirdzniecības vietu, teritoriālais tīkls savienojas ar tuvāko bāzes staciju, līdz ar to nevienā brīdī visā piegādes ķēdē reāllaika temperatūras mērījumi netiek pārtraukti. Sensoru iekārtu iegūtie dati uzreiz tiek nodoti un glabāti blokķēdē, izslēdzot iespēju ar tiem manipulēt.

Patlaban industrijā dominējošajās tehnoloģijās katra ķēdē iesaistītā persona temperatūras mērījumus veic pati, tāpēc, ja atklājas, ka produkts ir bojāts, nereti ir sarežģīti pārbaudīt, kurā posmā noticis pārkāpums.

"Mūsu tehnoloģija parāda neefektīvās vietas ķēdē un ļauj izsekot precei visos posmos," uzsver Skorovs. Viņš biznesa ideju attīsta kopā ar Ronaldu Sovas un Kristapu Mikasenoku.

Tehnoloģija arvien tiek pilnveidota un optimizēta, ieklausoties klientu vajadzībās. Tuvāko gadu laikā uzņēmums plāno izvērsties arī ASV tirgū, kur veiksmīgi attīstījies cits Skorova jaunuzņēmums "Monetizr".

Pateicoties dalībai Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu kopienas "EIT Food" jauno ideju/jaunuzņēmumu konkursā "Inovāciju balva", ko Latvijā šogad pirmoreiz organizēja RTU Dizaina fabrika, biznesa ideja ieinteresēja arī riska investorus.

RTU ir trīs EIT zināšanu un inovāciju kopienu dalībniece. "EIT Food" kontaktpunkts "EIT Food HUB Latvia" Latvijā tika izveidots šā gada pavasarī, tā aktivitātes organizē RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Pārtikas un veterināro dienestu un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu BIOR.

Veidojot ciešas saites starp patērētājiem, uzņēmumiem, pētniekiem un studentiem, "EIT Food" atbalsta inovācijas un ilgtspējīgas ekonomikas iniciatīvas, kas vairo piekļuvi kvalitatīvai pārtikai, uzlabo vidi un veselību, rada jaunas darbavietas un palielina Eiropas konkurētspēju.

Tags

Pārtikas ražošana Produktu uzglabāšana Tehnoloģijas Inženierzinātnes
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form