RTU Inženierzinātņu vidusskolā notiks Atvērto durvju diena
Foto: RTU Inženierzinātņu vidusskola

Sestdien, 14. martā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolā (IZV) notiks Atvērto durvju diena un sestās atklātās inženierzinātņu olimpiādes uzvarētāju apbalvošana. Lai izzinātu iespējas mācīties RTU IZV, kas atzīta par labāko mazo skolu Latvijā un labāko pilsētu vidusskolu kategorijā, skolēni un viņu vecāki aicināti uz Atvērto durvju dienas pasākumiem no pulksten 10.

Pasākums sāksies ar atklātās inženierzinātņu olimpiādes uzvarētāju apbalvošanu. Olimpiādē piedalās 9. klašu skolēni, balvā saņemot iespēju mācīties RTU IZV. Šogad olimpiādes pirmajā kārtā, kurā dalībniekiem neklātienē bija jāizpilda tests, piedalījās 400 skolēnu. Dalībai otrajā kārtā tika uzaicināti tie skolēni, kas pareizi atbildēja uz vismaz 35 jautājumiem. Šogad tādu bija 93, pārstāvot gan Rīgas, gan reģionu skolas.

Olimpiādes rezultāti tiks publicēti IZV mājaslapā, un dalībnieki saņems uzaicinājumu piedalīties apbalvošanas ceremonijā 14. martā.

Līdztekus apbalvošanai olimpiādes uzvarētāji un Atvērto durvju dienas apmeklētāji tiks iepazīstināti ar jauno mācību programmu, pēc kuras 10. klases skolēni uzsāks mācības RTU IZV šajā rudenī. Programma veidota ar uzsvaru uz fizikas, ķīmijas un matemātikas padziļinātu apguvi.

Tāpat skolēni un viņu vecāki varēs izzināt, kāda ir mācību un ārpusklases dzīve skolā – par iespējām mācīties, cieši sadarbojoties ar RTU pētniekiem, kā arī, izmantojot RTU materiāli tehnisko nodrošinājumu, spert pirmos soļus pētniecībā. Tāpat varēs uzzināt, kur dzīvot mācību laikā, ja skolēns nav no Rīgas, kā iesaistītes dažādos projektos, kultūras un sporta aktivitātes.

Pēc tam Atvērto durvju dienas apmeklētāji iepazīsies ar skolu, apskatot mācību klases, radošo laboratoriju, fizikas un ķīmijas laboratorijas un virtuālās realitātes telpu. Apmeklētājiem būs iespēja aprunāties gan ar skolas pedagogiem, gan skolēniem.

Pulksten 13 sāksies otra Atvērto durvju dienas tūre, kurā apmeklētāji varēs noklausīties prezentāciju par skolu, uzdot jautājumus, kā arī apmeklēt mācību telpas un laboratorijas.

RTU IZV dibināta 2015. gadā, lai dotu iespēju talantīgiem jauniešiem padziļināti apgūt eksaktās zinātnes, tā nopietni sagatavojoties inženierzinātņu studijām. Īpaša uzmanība mācību procesā tiek veltīta skolēnu zinātniskajam darbam. Skola četrus gadus pēc kārtas atzīta par labāko Ata Kronvalda fonda veidotajā mazo skolu reitingā, bet divus gadus – par labāko vidusskolu pilsētu vidusskolu grupā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Tags

Rīgas Tehniskā universitāte Inženierzinātnes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form