Sestdien, 13. maijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē spraigās sacīkstēs savas prasmes demonstrēs jaunie robotikas un elektronikas talanti, informē universitāte. Pasākums sāksies pulksten 10 un notiks Zunda krastmalā 10. Dalība tajā ir bez maksas.

Latvijas Robotikas čempionāta noslēguma posmā jaunieši sacentīsies, ringā sūtot pašu izgatavotos robotus. Kopā būs 14 disciplīnas piemēram, "LEGO Sumo", "iRobot Sumo", "Līnijsekošana", "LEGO Folkrace", "Freestyle", "Folkrace" un "Makeblock izaicinājums".

Vienlaikus notiks arī bērnu un jauniešu elektronikas konkurss "Jaunais elektroniķis 2023", kur dalībniekiem no dotajām detaļām būs jāsalodē elektroniska vadības shēma, kas jāintegrē mobilā telefona dzesētāja/lādētāja maketā.

"Elektronika, robotika, automātika ir perspektīvas jomas, kuru ietekmi tautsaimniecībā un cilvēku labklājībā izjūtam jau šodien un kuras būs dominējošās nākotnē, tāpēc mums kā zinātnes universitātei ir svarīgi jauno paaudzi jau no mazām dienām ieinteresēt inženierzinātnēs un rosināt pašiem izmēģināt roku elektronikas ierīču radīšanā, jo tā mēs audzinām mūsu jaunos studentus, kuri vēlāk pārtaps par zinātniekiem un uzņēmējiem," saka RTU rektors Tālis Juhna.

Līdztekus minētajām aktivitātēm interesenti varēs iepazīties arī ar Latvijas elektronikas un elektrotehnikas nozares vadošajiem uzņēmumiem, savukārt skolotāji profesionālās kompetences pilnveides seminārā varēs iepazīties ar aktualitātēm nozarē.

"Kā kaķim iebarot tableti? Jeb bērnos radīt interesi par fiziku, matemātiku un pārējiem dabaszinātņu priekšmetiem? Roboti, sacensības un praktisku uzdevumu risināšana jautrā un neformālā gaisotnē ir viens no ceļiem. Pasākums pulcēs skolēnus, viņu vecākus un arī dabaszinātņu skolotājus. Kāpēc to vajag? Izlasiet Tāļa Juhnas citātu," aicina Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidents Normunds Bergs.

Elektronikas diena tiek rīkota, lai bērniem un jauniešiem popularizētu elektronikas nozari un vairotu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, pilnveidotu bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes, sniegtu iespēju bērniem un jauniešiem pārbaudīt savas prasmes elektronikas un robotikas jomā, veicinātu tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāju profesionālo pilnveidi, sadarbību un pieredzes apmaiņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!