Sākas pieteikšanās lielākajam fizikas konkursam 'FIZMIX Eksperiments'
Foto: Publicitātes foto

Sākot no 27. janvāra skolas aicinātas pieteikt savas komandas AS "Latvenergo" organizētajam 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments", kas šogad notiks 25. reizi. Konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, kā arī veicināt jauniešos interesi padziļināti apgūt fiziku. Šis gads būs īpašs ar plašu konkursa programmu, kā arī ar vienu no lielākajiem fizikas festivāliem Baltijā. Lielais konkursa fināls notiks fizikas festivāla laikā 25. aprīlī Rīgā, Hanzas peronā, kur tiks noskaidroti galvenās balvas – dalības izglītojošā un aktīvā vasaras nometnē – ieguvēji.

Skolas savas komandas konkursam var pieteikt līdz 14. februārim, klikšķinot šeit. Komandā jābūt pieciem 8. un/vai 9. klašu skolēniem un vienam skolotājam, kas darbosies kā konsultants konkursa gaitā. No 17. februāra līdz 24. martam notiks neklātienes kārta, kurā komandām patstāvīgi būs jārisina uzdevumi un jāpelna punkti, lai nokļūtu finālā. Konkursa pusfinālā no 60 komandām tiks 30, savukārt cīņu finālā turpinās septiņas zinošākās komandas. No katra reģiona erudītākā komanda iegūs galveno balvu – piedalīšanos izzinošā vasaras nometnē.

Ar visu konkursa nolikumu var iepazīties, klikšķinot šeit.

"FIZMIX Eksperiments" tiek rīkots ar mērķi veicināt jauniešos interesi par fiziku, mudinot apgūt to interesantā un aizraujošā veidā, kā arī vienlaikus sniedz skolēniem iespēju socializēties ar vienaudžiem un gūt vērtīgas zināšanas turpmākai dzīvei un nākotnes profesijai. Šogad konkursa dalībniekus un festivāla apmeklētājus sagaidīs pārsteigumi un jaunas tradīcijas.

"Ir liels lepnums un gods organizēt ceturtdaļgadsimta fizikas svētkus 8. un 9. klašu audzēkņiem un mācībspēkiem vairāku mēnešu garumā. Katra kārta un atlase ir ļoti vērtīga pieredze mūsu Latvijas nākotnei – bērniem. Zināšanas, ko jaunieši iegūst šī konkursa laikā, ir mūsu lielākais gandarījums un dzinulis turpināt šo tradīciju. Mēs ejam pareizā virzienā, un to apliecina arī fakts, ka katru gadu "FIZMIX Eksperiments" ir ļoti apmeklēts, un pieteikumu skaits no Latvijas skolām ir ievērojams. Fizika ir pirmsākums, un eksaktās zinības ir mūsu nākotne, tādēļ prieks, ka gan skolēni, gan skolotāji veicina šīs jomas attīstību," gandarījumu pauž AS "Latvenergo" izpilddirektors Āris Žīgurs.

Tags

Fizika STEM Latvenergo Inženierzinātnes

Comment Form