Sākusies pieteikšanās pirmajai mākslīgā intelekta olimpiādei Latvijā
Foto: Shutterstock

Līdz 8. aprīlim 12. klašu skolēni un vidējās profesionālās izglītības pēdējā kursa audzēkņi aicināti pieteikties pirmajai Mākslīgā intelekta olimpiādei Latvijā. Olimpiāde norisināsies 9.aprīlī tiešsaistē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Digitālo inovāciju parks sadarbībā ar IT uzņēmumiem "Giraffe360", "Accenture", "Asya.ai" un Liepājas Universitāti rīko pirmo Mākslīgā intelekta olimpiādi Latvijā, kas norisināsies 9.aprīlī tiešsaistē. Olimpiādes laikā 12. klašu skolēniem un vidējās profesionālās izglītības pēdējā kursa audzēkņiem būs iespēja risināt uzdevumus, kas saistīti ar mākslīgā intelekta izstrādi.

Olimpiāde būs trīs disciplīnās, tāpēc noteikti ir vērts piedalīties, ja jaunietim padodas vismaz viena no disciplīnām – matemātika, informātika vai māšīnmācīšanās. Interese par informācijas tehnoloģijām un mākslīgo intelektu viennozīmīgi palīdzēs olimpiādes uzdevumu izpildē. Visiem dalībniekiem tiks nodrošināta arī mākslīgā intelekta izstrādes konsultācija pirms olimpiādes. Olimpiādes mērķis ir radīt jauniešos interesi par mākslīgā intelekta izstrādi kā viņu nākotnes profesijas izvēles iespēju.

Kāpēc piedalīties?

Jau šobrīd mākslīgais intelekts ir sastopams mūsu ikdienā, un prognozes liecina, ka, mākslīgajam intelektam attīstoties, tuvāko desmit gadu laikā vairāk nekā 375 miljoniem cilvēku, iespējams, būs jāmaina profesija. Mākslīgā intelekta izstrādātājs kā profesija ir ļoti pieprasīta IT nozarē, un šīs profesijas pārstāvju atalgojums mērāms vairākos tūkstošos mēnesī.

Šis ir pirmais solis karjeras virzienā – jau tagad ir iespēja pārbaudīt savas spējas mākslīgā intelekta izstrādē un sacensties ar citiem jauniešiem, kurus ir ieinteresējusi mākslīgā intelekta izstrāde. Dalība olimpiādē ir bez maksas, tajā aicināts piedalīties ikviens Latvijas 12. klašu vai vidējās profesionālās izglītības pēdējā kursā audzēknis.

Kā notiks olimpiāde?

Olimpiāde norisināsies 9. aprīlī, tiešsaistē. Zināšanām mēroties varēs trīs disciplīnās – matemātikā, informātikā un dziļās mašīnmācīšanās disciplīnā. Uzdevumi būs izpildāmi ar dažādām pieejām. Lai vairāk saprastu risināmo dziļās mašīnmācīšanās uzdevumus, jaunieši ir aicinati izmantot iespēju piedalīties bezmaksas sagatavošanās konsultācijā 8. aprīlī pie Latvijas vadošā MI pētnieka un pasniedzēja Ēvalda Urtāna.

Kā pietiekties?

Lai piedalītos olimpiādei, nepieciešama reģistrācija mājaslapā https://www.digip.lv/ai-programma. Reģistrēties iespējams līdz 8. aprīlim. Pēc reģistrēšanās dalībnieki saņems reģistrācijas apstiprinājumu un precīzas norādes par olimpiādes kārtību.

Vērtīgas balvas labākajiem nodrošinās uzņēmumi "Giraffe360", "Accenture", "Asya" un arī Liepājas Universitāte. Sīkāka informācija par olimpiādi, kā arī nolikums skatāms, klikšķinot šeit.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Datorzinātne Programmēšana Mākslīgais intelekts Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form