Sveic Latvijā izcilākos ķīmijas skolotājus
Foto: Eduards Lapsa

Latvijas izcilākie ķīmijas skolotāji, kuri kvalitatīvi sagatavo skolēnus ķīmijas studijām, saņēma Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF), Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un industrijas balvas. Apbalvošana notika 24. janvārī seminārā "Ķīmija kā prioritāte", kurā tradicionāli izsaka pateicību skolotājiem par ieguldīto darbu, kā arī piedāvā lekcijas, lai padziļinātu pedagogu zināšanas par aktualitātēm nozarē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

RTU leģendārās zinātnieces Emīlijas Gudrinieces vārdbalvu, ko pasniedz LZA, šogad saņēma Smiltenes vidusskolas skolotājs Jānis Celmiņš. Savukārt MLĶF savus apbalvojumus piešķīra Rīgas Ķengaraga vidusskolas skolotājai Innai Koļesņikovai, Jaunogres vidusskolas skolotājai Ingai Leinei un Liepājas Valsts 2. ģimnāzijas skolotājai Elizabetei Sirotinai.

Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojumu saņēma Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotājs Sandis Veldze un Dagdas vidusskolas skolotāja Ausma Grizāne.

Farmācijas uzņēmums "Grindeks" apbalvojumu piešķīra pieciem skolotājiem – Marutai Ladusānei no Viļānu vidusskolas, Antrai Zeilei no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Anitai Zībolai no Bauskas 2.vidusskolas, Pāvelam Pestovam no Rīgas 72. vidusskolas un Intai Pauliņai no Pumpuru vidusskolas.

Stikla pakešu hermētiķu ražotājs "Tenachem" apbalvojumu piešķīra Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotājam Indriķim Andrim Birzniekam, bet būvmateriālu ražotājs "Sakret" – Rīgas Purvciema vidusskolas skolotājai Tatjana Sahno.

Seminārā industrijas pārstāvji skolotājus iepazīstināja arī ar jaunumiem nozarē, tā palīdzot papildināt skolotāju zināšanas, bet pēc semināra skolotājiem bija iespēja doties ekskursijā uz AS "Madara Cosmetics", lai iepazītos ar kosmētikas ražošanas procesu.

Semināru "Ķīmija kā prioritāte" MLĶF organizē jau kopš 1999. gada, lai suminātu ķīmijas skolotājus par audzēkņu sagatavošanu ķīmijas studijām, kā arī lai padziļinātu pedagogu zināšanas.

Tags

Ķīmija STEM Izglītība Latvijas Zinātņu akadēmija Rīgas Tehniskā universitāte

Comment Form