Vērienīgajā 'CodeX' hakatonā Rīgā uzvar risinājums, kas ļaus sūtījumiem nepazust
Foto: Publicitātes foto

Aizvadītajā nedēļas nogalē vairāk nekā 200 Eiropas IT nozares talanti pulcējās Rīgā starptautiskajā programmēšanas festivālā "CodeX". 43 komandas demonstrēja savas prasmes uz sacentās ar programmēšanas spējām, izstrādājot risinājums vienam no sešiem programmēšanas izaicinājumiem. Galveno balvu – 5000 eiro – izcīnīja komanda "Phoenix", kas izstrādāja sūtījumu izsekošanas sistēmu, portālu "Delfi" informēja hakatona organizatori "Helve".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Esam veiksmīgi aizvadījuši pirmo programmēšanas festivālu, klātienē pulcējot 200, bet hibrīda formātā kopumā piesaistot vairāk nekā 400 IT nozares talantu no visas Eiropas. Šis "CodeX" ir tikai sākums. "CodeX" ir lielisks piemērs, kurā Latvijas IT uzņēmumi sadarbojas kopīgam mērķim – palīdzēt piesaistīt speciālistus Latvijai," vēsta pasākuma organizatore un "CodeX" iniciatora uzņēmuma "Helve" pārstāve Zane Grēta Grants.

Uzvarētāji "Phoenix" radīja sistēmu, kas ļauj izsekot sūtījumus reālajā laikā, nopelnot 5000 eiro balvu no pasākuma galvenā atbalstītāja "Ubiquiti".

"Galveno balvu piešķīrām komandai, kura vislabāk bija realizējusi risinājumu, kas sevī iekļauj gan bezvadu ierīces, gan programmatūru. Mums kā produktu kompānijai prieks redzēt, ka jaunie speciālisti nebaidās no ambicioziem risinājumiem, un "Phoenix komanda" šajā hakatonā parādīja fantastisku progresu. Ļoti ceram, ka galvenā balva dos lielu motivāciju turpināt darbu un saglabāt degsmi par iesākto projektu," izvēli komentēja žūrijas komisijas vadītājs Kristaps Elsiņš no "Ubiquiti".

"Phoenix" komanda bija arī finālisti "Latvijas Pasts" izaicinājumā – izstrādāt risinājumus, kas uzlabotu pasta pakalpojumu procesus. "Viens no mūsu komandas biedriem nesen pa pastu nosūtīja svarīgus dokumentus universitātei. Diemžēl sūtījums pazuda, un vairs nebija iespējas to atgūt. Tas rosināja mums uzdot jautājumu, kā pasta dienesti varētu atrast nozaudētos sūtījumus, tādā veidā padarot to piegādi uzticamāku un efektīvāku, kā arī nodrošinot labāku lietotāja pieredzi," par iedvesmu risinājumam, kas nopelnīja komandai pirmo vietu hakatonā, stāsta "Phoenix" komandas pārstāvis.

Pieredzējuši programmētāji 48 stundu laikā attīstīja risinājumus kādam no partneru izvirzītajiem izaicinājumiem. Komandas "Flowercup" risinājums tika atzīts par labāko Latvijas jaunuzņēmuma "Gravity Team" izvirzītajā izaicinājuma kriptovalūtu bota izveidē un balvā saņēma vienu ETH kriptovalūtas vienību. "Komanda demonstrēja nemainīgu motivāciju visa pasākuma laikā, skaidri apzinājās savu ideju jau sākumā un to attīstīja, pārvarot dažādus šķēršļus. Komanda beigās veiksmīgi prezentēja visfunkcionālāko risinājumu. Apsveicam "Flowercup" komandu un novēlam arī turpmāk nezaudēt enerģiju, ko pieredzējām hakatona gaitā," stāsta "Gravity Team" žūrijas pārstāvis Oskars Patriks.

Vērienīgajā 'CodeX' hakatonā Rīgā uzvar risinājums, kas ļaus sūtījumiem nepazust
Foto: Publicitātes foto

Starptautiskā IT uzņēmuma "Emergn" izaicinājumā izstrādāt jaunus veidus, kā uzlabot apdrošināšanas klientu pieredzi, par labāko atzīta komanda "Sr CSS Engineers," kas balvā ieguva ne tikai 1500 eiro naudas balvu, bet arī iespēju iziet "VFQ" produktu vadības apmācības. Muntis Rudzītis no "Emergn" komentē uzņēmuma uzvarētāju izvēli: "Komanda izstrādāja risinājumu, kam bija ne tikai laba lietotāja pieredze, bet tas arī aptvēra jauna produkta nepieciešamās funkcijas. Redzējām skaidru mērķi un nākamos soļus, lielisku komandas darbu un veiksmīgi izmantotu laiku risinājuma prezentācijā!"

Komanda "Horoscrypt" ieguva 1000 eiro, uzvarot vadošā IT infrastruktūras piegādātāja Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs "Atea" izaicinājumā izstrādāt radošu rīku, lai uzlabotu sanāksmju pārraudzību lielajos uzņēmumos. "Nebija viegli izvēlēties mūsu izaicinājuma uzvarētāju. Divas komandas demonstrēja lieliskus risinājumus. Tomēr "Horoscrypt" risinājumam bija labākais piedāvājums sanāksmju kopsavilkumiem, kā arī tas bija radošākais risinājums ar lielāko potenciālu. Turklāt komanda demonstrēja izcilu komandas garu un attieksmi, visu nakti paliekot nomodā un programmējot," uzteic Oļegs Manzins no "Atea".

Vērienīgajā 'CodeX' hakatonā Rīgā uzvar risinājums, kas ļaus sūtījumiem nepazust
Foto: Publicitātes foto

Savukārt, komanda "Lool Space" apbalvota ar 2000 eiro kā Rīgas pilsētas un "Lightspace" izaicinājuma uzvarētāja. ""Lool Space" īsā laikā radīja risinājumu, kā padarīt efektīvāku un interesantāku mācību procesu, izmantojot papildināto realitāti. Izmantojot jaunās tehnoloģijas izglītībā, būs vairāk jauniešu, kas izvēlēsies tālāk tās apgūt padziļināti," izvēli komentēja Inese Andersone (JV), Rīgas Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja.

Hakatonā piedalījās arī tehnoloģiju entuziasti, kuriem vēl nebija plaša pieredze un zināšanas programmēšanā. Iesācējiem tika dota iespēja sacensties "Riga TechGirls" izaicinājumā, izstrādājot hakatona komunikācijas platformas "Discord" botu. Šajā izaicinājumā laurus plūca komanda "Mafia Bot," kas savā īpašumā ieguva četrus "DJI Mavic Mini 2 Fly" dronus no "Tet".

Savukārt speciālbalvu no Rīgas Tehniskās universitātes pasniedza Kārlis Skuja komandai "ChallengeIT," kas arī sacentās "Riga TechGirls" izaicinājumā. Komanda balvā saņem vienas dienas piekļuvi RTU Zinātnes un inovāciju centra infrastruktūrai (telpām, aprīkojumam, konsultācijām), lai tālāk attīstītu savas prasmes un risinājumu.

Vērienīgajā 'CodeX' hakatonā Rīgā uzvar risinājums, kas ļaus sūtījumiem nepazust
Foto: Publicitātes foto

Starptautiskais hakatons "CodeX" organizēts ar mērķi padarīt Rīgu par aizraujošu galamērķi jauniem talantiem un veidot tehnoloģiju kopienu, kuras centrā ir sadarbība un koprade. "CodeX" organizē inovāciju vadības uzņēmums "Helve" sadarbībā ar galvenajiem atbalstītājiem "Ubiquiti" un "Gravity Team", kā arī norises vietas atbalstītāju Rīgas Tehnisko universitāti.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Helve Datorzinātne Programmēšana Hakatoni
53545769
Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form