Viedais bišu sargs un vēl četri inovatīvi 'TechChill' hakatonā izstrādāti risinājumi
Foto: Komanda "Bee Sage" – publicitātes foto

LMT organizētajā lietu interneta (Internet of Things – IoT) hakatonā programmētāju, dizaineru un mārketinga ekspertu komandas izstrādājušas piecu spilgtu ideju prototipus – no vides kvalitātes uzlabošanas līdz glābšanas dienesta darba atbalstam. Hakatons ievadīja Rīgā notiekošo tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konferenci "TechChill 2020", kas darba nedēļas otrajā pusē vienkopus pulcē jauno tehnoloģiju ekspertus, inovatorus un investorus.

Komandas, kas izstrādāja "Bee Sage" bišu dravu uzraudzības risinājumu un "IoT Agro" vides monitoringa rīku lauksaimniekiem, ieguva iespēju savu ideju prezentēt uz konferences "Founder" skatuves. Abām komandām bija ne tikai strādājošs prototips, bet arī idejas par biznesa modeli. Komandas "VentWin" iekštelpu gaisa kvalitātes nodrošināšanas rīks saņēma "TechChill" īpašo balvu, savukārt "Bee Sage" – LMT balvu.

Lietu interneta hakatona dalībnieki 36 stundu laikā attīstīja sensoru risinājumu prototipus un demonstrēja tos darbībā. Komandām bija pieejams viss nepieciešamais tehnoloģiskais nodrošinājums – no lietu interneta sensoru komplektiem līdz pat bišu stropam.

Iepazīsties – šīs ir piecas hakatonā radītās idejas. Varbūt par kādu no šīm komandām pavisam drīz dzirdēsim jau kā par strauji augošu jaunuzņēmumu:

  • Komandas "VentWin" risinājums palīdz sekot gaisa kvalitātei iekštelpās un nepieciešamības gadījumā automātiski atver logu. Mērķis ir radīt vienkāršu un efektīvu rīku ikvienai telpai, kur ir atverams logs.
  • "Bee Sage" izstrādātais monitoringa rīks palīdz uzraudzīt bišu dravas veselību un pamana nelūgtus viesus – divkājainus, četrkājainus vai spārnotus. Svarīgi arī iegūt informāciju par to, ka ir ienākusies raža, mērot stropa svaru.
  • "Trash Ninja" risina pārpildīto publisko atkritumu tvertņu jautājumu pilsētvidē. Infopanelī (dashboard) pieejami dati par atkritumu tvertņu piepildīšanos, tādējādi netērējot laiku pustukšu tvertņu izvešanai un savlaicīgi izvedot pilnos konteinerus.
  • "IoT Agro" piedāvā reāla laika risinājumu lauksaimniekiem laika apstākļu un vides monitoringam savā saimniecībā par pieejamu cenu, izmantojot nelielu skaitu izmaksu efektīvu sensoru.
  • "Interlink" izstrādājis atbalsta rīku ugunsdzēsēju un citu glābšanas dienesta operāciju vadītājiem. Ugunsdzēsības un glābšanas dienestam ikdienā ir jāsūta cilvēki degošās mājās, uz plāna ledus un citos bīstamos objektos. Operācijas vadītājam ir svarīgi saprast darbinieku stresa līmeni objektā un nepieciešamības gadījumā ieviest korekcijas. Ar dažādiem sensoriem ir iespējams sekot līdzi šiem datiem reālā laikā, operatīvi pieņemot lēmumus.

"Attīstoties mobilo sakaru tehnoloģijām, lietu interneta jomā šis gads būs būtisks pavērsiens. Jaunākās tehnoloģijas ļauj tagad lētāk izmantot dažādus sensorus, kas darbojas visur, kur ir mobilo sakaru tīkls. Turklāt uzlabotie tehniskie risinājumi ļaus šādus sensorus ar vienu bateriju izmantot līdz pat desmit gadiem. Lietu internets ir arī viens no LMT inovāciju projektu prioritārajiem virzieniem, kur attīstām jaunus risinājumus klientiem," norāda Ingmārs Pūķis, LMT viceprezidents.

"Šāda veida pasākumos vienmēr ir interesanti vērot, kādas idejas un komandas ir pirmās dienas rītā un kā tas viss mainās nākamo divu dienu laikā. Tieši hakatoni ar fiziskām lietām ir interesantākie, jo rezultātā top kaut kas taustāms un īsts. Arī šoreiz ir risinājumi, kas uzlabo dzīves kvalitāti iekštelpās, ļauj monitorēt laikapstākļus vai vienkārši labāk saprast bites. Ar bitēm, protams, nekad neko nevar zināt," atgādina Ernests Štāls, "TechChill" valdes priekšsēdētājs.

Tags

TechChill Lietu internets Informācijas tehnoloģijas LMT Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form