"Delfi TV ar Jāni Domburu" ceturtdien viesojās pagājušogad Latvijas kinoteātros visvairāk skatītās filmas "Dvēseļu putenis" radošā komanda – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenās lomas atveidotājs Oto Brantevics, aktieris Mārtiņš Vilsons, kā arī filmas militārais konsultants un epizodiskas lomas atveidotājs Ziedonis Ločmelis.

Filma "Dvēseļu putenis" veidota pēc strēlnieka un rakstnieka Aleksandra Grīna tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Tajā Pirmā pasaules kara notikumi un tam sekojušās Latvijas brīvības cīņas atspoguļotas caur karavīra Artūra Vanaga dzīvesstāstu. Viņš sešpadsmit gadu vecumā, pēc mātes nāves, kopā ar tēvu un brāli pievienojas latviešu strēlniekiem.

Artūra Vanaga lomu filmā atveido Brantevics, un viņa tēvu tēlo Vilsons. Savukārt Ločmelis, kurš ir profesionāls karavīrs, filmā tēlo virsnieku Apsīti epizodiskā lomā, kā arī bijis konsultants, kurš rūpējies par reālistisku militārās dzīves atainojumu.

Saskaņā ar Nacionālā Kino centra (NKC) apkopoto statistiku "Dvēseļu putenis" ir Latvijas kinoteātros 2019. gadā visvairāk skatītā filma, divreiz apsteidzot tuvāko sekotāju. Kopumā, līdz šī gada 3. februārim to Latvijas kinoteātros bija noskatījušies jau 245 867 skatītāji. Tādējādi "Dvēseļu putenis" kļuvusi par visapmeklētāko Latvijas filmu vismaz kopš 1997. gada (senāka statistika nav pieejama), apsteidzot tuvāko sekotāju – filmu "Rīgas sargi" – par aptuveni 40 000 skatītāju.

Šī filma saņēmusi arī vērā ņemamu valsts budžeta finansējumu. Saskaņā ar NKC interneta vietnē pieejamo informāciju – 1 370 572 eiro.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form