Ceturtdien, 9. janvārī "Delfi TV ar Jāni Domburu" tiešraides intervijā uz jautājumiem atbildēja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). Satiksmes ministrija atbild tranzīta politiku un par ostu reformu, kuru valdība uzsāka pēc ASV noteiktajām sankcijām pret Ventspils politiķi Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij).

2019. gada 9. decembrī, kad pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā pretkorupcijas diena, ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) paziņoja, ka iekļāvis Lembergu tā dēvētajā Magņitska sarakstā. Paziņojumā Lembergs nosaukts par oligarhu un norādīts, ka viņš iekļauts sarakstā kā amatpersona vai bijusī amatpersona, kura atbildīga vai tieši vai netieši iesaistīta korupcijā, tajā skaitā valsts mantas piesavināšanās, korupcijā, kas saistīta ar publiskiem iepirkumiem vai kukuļošanu.

Līdz ar Lembergu, sankcijas tika noteiktas pret vairākām ar viņu saistītām organizācijām kā arī Ventspils brīvostas pārvaldei. Lai panāktu sankciju pret brīvostu atcelšanu, valdība un Saeima decembra vidū pieņēma vairākus likumu grozījumus, vispirms no Ventspils un Rīgas brīvostu valdēm atceļot pašvaldību pārstāvjus, bet pēc tam - izveidojot jaunu valsts akciju sabiedrību "Ventas osta", kurai ar laiku paredzēts pārņemt Ventspils brīvostas funkcijas.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu. Ja jau esi abonents,
Kāpēc abonēt?

Tags

DELFI plus Jānis Domburs Satiksmes ministrija Tālis Linkaits Ventspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form