Ceturtdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" bija skatāma intervija ar valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu. Valsts kontrole pēdējos mēnešos publiskojusi vairākus revīziju ziņojumus, kuros paustos secinājumus dedzīgi apstrīdējušas gan neglaimojošus revidentu secinājumus izpelnījušās institūcijas, gan privātā biznesa pārstāvji.

"Pārlieku grāmatvedisku pieeju" Valsts kontrolei dažkārt pārmetuši arī politiķi, arī valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV) un viņa priekštecis Māris Kučinskis (ZZS).

Krūmiņa, kuru valsts kontroliera amatā apstiprināja 2013. gada janvārī, šobrīd tajā aizvada jau otro pilnvaru termiņu. Šajā laikā viņai izdevies panākt Valsts kontroles pilnvaru paplašināšanu - pērnvasar Saeima pieņēma Valsts kontroles likuma grozījumus, kas Valsts kontrolei piešķir tiesības piedzīt no amatpersonām izšķērdētos valsts vai pašvaldības līdzekļus. Diskusijas par Valsts kontroles pilnvaru paplašināšanu ilga kopš 2015. gada. 12. Saeima tā arī nespēja vienoties par attiecīgiem grozījumiem Valsts kontroles likumā un atstāja to "mantojumā" 13. Saeimai.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties DELFI plus abonementu:
  • Ik mēnesi vairāk nekā 100 rakstu un video materiālu
  • Analītisko rakstu sērijas un stāstniecības projekti
  • DELFI bez komercreklāmas
  • Videolekcijas un apjomīgs rakstu arhīvs
Abonē DELFI plus
par 1 eiro uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 2,99 eiro par abonēšanas periodu, izmantojot tavu norādīto apmaksas metodi. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā DELFI kontā.
Kāpēc abonēt DELFI plus?
Esi DELFI plus abonents?

Tags

DELFI plus Elita Krūmiņa Jānis Domburs Valsts kontrole
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form