Ceturtdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" bija skatāma intervija ar valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu. Valsts kontrole pēdējos mēnešos publiskojusi vairākus revīziju ziņojumus, kuros paustos secinājumus dedzīgi apstrīdējušas gan neglaimojošus revidentu secinājumus izpelnījušās institūcijas, gan privātā biznesa pārstāvji.

"Pārlieku grāmatvedisku pieeju" Valsts kontrolei dažkārt pārmetuši arī politiķi, arī valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV) un viņa priekštecis Māris Kučinskis (ZZS).

Krūmiņa, kuru valsts kontroliera amatā apstiprināja 2013. gada janvārī, šobrīd tajā aizvada jau otro pilnvaru termiņu. Šajā laikā viņai izdevies panākt Valsts kontroles pilnvaru paplašināšanu - pērnvasar Saeima pieņēma Valsts kontroles likuma grozījumus, kas Valsts kontrolei piešķir tiesības piedzīt no amatpersonām izšķērdētos valsts vai pašvaldības līdzekļus. Diskusijas par Valsts kontroles pilnvaru paplašināšanu ilga kopš 2015. gada. 12. Saeima tā arī nespēja vienoties par attiecīgiem grozījumiem Valsts kontroles likumā un atstāja to "mantojumā" 13. Saeimai.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu. Ja jau esi abonents,
Kāpēc abonēt?

Tags

DELFI plus Elita Krūmiņa Jānis Domburs Valsts kontrole
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.