"Par ko balsot Eiropā?"—"DELFI TV ar Jāni Domburu" piedāvā intervijas ar populārāko Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu sarakstu līderiem. Otrdien, 14. maijā tiešraidē bija skatāma saruna ar Guntu Anču, Robertu Putni un Edmundu Cepurīti no politiskās partijas "Progresīvie".

Partija "Progresīvie" tika dibināta 2017. gada 25. februārī. Tās veidošanas iniciatīva nāk no biedrības "Progresīvie" biedriem un atbalstītājiem. Salīdzinoši jaunā politiskā partija iestājas par to, lai Latviju ekonomiski, sociāli un politiski tuvinātu Ziemeļvalstu modelim.

2017. gada 16. oktobrī par partijas ģenerālsekretāru kļuva kādreizējais biedrības ''Sabiedrība par atklātību – Delna'' un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis. Otrajā partijas kongresā 2018. gada 24. februārī Putni ievēlēja par valdes priekšsēdētāju.

Gunta Anča ir cilvēku ar invaliditāti tiesību aizstāve un kopš 2002. gada Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO valdes priekšsēdētāja. Viņa arīdzan ir Latvijas pārstāve Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā un Eiropas Foruma cilvēkiem ar invaliditāti ģenerālsekretāre

Edmunds Cepurītis ir nodibinājuma "Vides izglītības fonds" projektu vadītājs.

Progresīvo priekšvēlēšanu programmas sauklis ir "vairāk Eiropas", uzsvari īpaši likti uz sociālajiem jautājumiem un vides aizsardzību. "ES ir jākļūst demokrātiskākai, pieejamākai un neatkarīgākai no populistiem un noziedzīgām interesēm dalībvalstīs," teikts partijas programmā.

"Latvijas faktu" aprīļa vidū veiktajā aptaujā par "Progresīvajiem" savu balsi atdot solīja 1,4% vēlētāju, bet SKDS maija sākumā publicētā aptaujā atbalsts bija krietni augstāks – 4,3%

Jānis Domburs aicina arī "Delfi" lasītājus iesūtīt savus jautājumus un viedokļus studijas viesiem – gan publiski (šī raksta komentāros un "Delfi" "Facebook" lapā), gan sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv).

Source

www.DELFI.lv

Tags

Jānis Domburs Partija "Progresīvie" Roberts Putnis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form