Delfi plus logo saturs

Saistībā "Covid-19" vīrusa izplatību Latvijā līdz Lieldienām izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni ierobežojošu pasākumu dažādās jomās. Ārkārtējā situācija stājās spēkā naktī uz piektdienu. Pulksten 16.30 ārkārtas situācijas laikā par koordināciju atbildīgās institūcijas – Veselības ministrijas (VM) vadītāja,veselības ministre Ilze Viņķele (AP) "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā atbildēja par ārkārtējās situācijas pasākumu vīrusa izplatības ierobežošanai pamatojumu un praktisko īstenošanu, par medicīnisko dienestu ikdienas darbu un iespējamiem turpmākiem scenārijiem.
Līdz 13. marta rītam saslimšana ar Covid-19 konstatēta 17 Latvijas iedzīvotājiem. Divi no viņiem ir inficējušies tepat Latvijā – no saviem ģimenes locekļiem, kas nesen atgriezušies no ārzemēm.

Ārkārtējā situācija ir spēkā no lēmuma pieņemšanas brīža līdz šī gada 14.aprīlim ar mērķi šajā laikā ierobežot Covid-19 izplatību. Veselības ministrija (VM) noteikta par atbildīgo institūciju darbību koordinācijai ārkārtējās situācijas laikā. Ārkārtējās situācijas laikā valsts un pašvaldību iestādēm uzdots izvērtēt un iespēju robežās nodrošināt klātienes pakalpojumu sniegšanu attālināti.

Apturētas arī klātienes mācības visās izglītības iestādēs izņemot pirmsskolas, kuras bērni varēs apmeklēt tikai tad, ja vecāki iesniegs rakstisku apliecinājumu, ka ne bērns, ne ģimene nav apmeklējuši vīrusa skartās valstis un nav bijuši kontaktā ar saslimušajiem vai viņu kontaktpersonām un bērniem nav iespēju citādi tikt pieskatītiem. Citās izglītības iestādēs mācības notiks attāināti, bet izņēmums ir centralizētie eksāmeni, kuri notiks klātienē. Pārtrauktas arī visas kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas.


Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties DELFI plus abonementu:
  • Ik mēnesi vairāk nekā 80 rakstu un video materiālu
  • Analītisko rakstu sērijas un stāstniecības projekti
  • DELFI bez komercreklāmas
  • Videolekcijas un apjomīgs rakstu arhīvs
Abonē DELFI plus
par 2,99 eiro uz 4 nedēļām:
Kāpēc abonēt DELFI plus?
Esi DELFI plus abonents?

Tags

Koronavīruss Covid-19 DELFI plus Ilze Viņķele Jānis Domburs Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form