Saeima šonedēļ konceptuāli atbalstīja likumprojektu par galvaspilsētas Rīgas domes atlaišanu, pagaidu administrācijas iecelšanu un ārkārtas vēlēšanu izsludināšanu. Savukārt "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā šonedēļ diskutēja domes atlaišanu ierosinājušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (Attīstībai/Par!) un Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Diskusijā Burovs atgādināja, ka Pūces pārstāvētā partija "Latvijas Attīstībai" jau 2017. gada pašvaldību vēlēšanās startēja ar saukli "Gāžam Nilu!". Viņaprāt, bezprecedenta ierosinājums atlaist galvaspilsētas pašvaldību ir uzskatāms par kampaņas turpinājumu, bet neatrisinātais jautājums par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā ir tikai iegansts.

Burovs gan nenoliedza, ka Rīgas dome ilgstoši nav spējusi pieņemt saistošos noteikumus, kas noteiktu kārtību, kādā tiek izraudzīts sadzīves atkritumu apsaimniekotājs un nepieciešamo noteikumu nebija arī brīdī, kad tika slēgts atkritumu apsaimniekošanas līgums ar kopuzņēmumu "Tīrīga". Burovs gan pauda, ka nedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, nedz Centrālā finanšu un līgumu aģentūra iepriekš nav norādījušas, ka vispirms būtu jāsakārto juridiskā bāze.


Tags

Tīrīga Juris Pūce Konkurences padome Oļegs Burovs

Comment Form