Gluži nesen septiņdesmito dzimšanas dienu nosvinējušais pazīstamais šefpavārs un biedrības "Slow Food Latvia" prezidents Mārtiņš Rītiņš pagaidām nepošas pensijā – patlaban viņš iesaistīts četros jaunos projektos. Šonedēļ intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" Rītiņš atklāja, ka viņa tuvākās nākotnes plāni saistīti ar plašākai sabiedrībai pieejamu restorānu atvēršanu. "Es neatbraucu uz Latviju barot trīsdesmit-četrdesmit cilvēkus dienā," viņš teica.

Jaunajos projektos viņš uzņemšoties tādu kā virsuzrauga lomu. Pirmais no jaunajiem restorāniem savas durvis vēršot nākamā gada aprīlī.

"Bieži vien īpašnieks ir tas, kas nosaka, ko mēs liksim ēdienkartē un tās izmaksas. Man bija pilnīgi brīva roka "Vincentā" par to, kas būs ēdienkartē," stāstīja Rītiņš. Jaunajos projektos viņam būšot lielāka teikšana arī par restorānā esošo vidi.

Intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" Rītiņš neslēpa arī savu viedokli par iemesliem, kādēļ nevienam no Baltijas valstu restorāniem pagaidām nav izdevies iekļūt pasaules labāko restorānu topos, kuros pārstāvēti vairāki Ziemeļvalstu restorāni. To viņam esot apliecinājuši pasaulē pazīstami restorānu kritiķi Endijs Heilers un Nikolass Landers, kas savulaik viesojušies restorānā "Vincents".

"Viņi ir teikuši, ne jau es vai mans kaimiņš, bet viņi, ka, ja šis restorāns būtu Parīzē vai Londonā, mums būtu "Michelin" zvaigzne, bet Latvijā diemžēl nē," stāstīja Rītiņš. Proti, izredzes nonākt slavenā "Michelin Guide" ekspertu redzeslokā esot lielākas tad, ja salīdzinoši nelielā teritorijā ir pārstāvēts lielāks skaits augstas klases restorānu.

Rītiņš gan piekrīt viedoklim, ka Latvijas labākajiem šefpavāriem reizēm derētu būt kritiskākiem vienam pret otru. "Tas ir vienīgais veids kā mēs tiksim uz priekšu. Man patīk kā ir Anglijā, kur viņi plēšas un kaujas viens ar otru. Mēs esam par daudz pieklājīgi viens pret otru," sacīja Rītiņš.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Mārtiņš Rītiņš Tradicionālā latviešu virtuve
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form