Filma, kas mainīs visu: 21. jūnijā gaidāma filmas 'Estonia' 2. daļas pirmizrāde 

Kinolente.lv

Kinolente.lv

Dokumentālā daudzsēriju filma ""Estonia" – atradums, kas mainīs visu" savu pirmizrādi piedzīvoja 2020. gada septembrī un ātri ieguva starptautisku uzmanību, izraisot politisku rezonansi, kas mainīja vēsturi. 21. jūnijā video straumēšanas platformā "discovery+" nākamās paaudzes televīzijā "Go3" godalgotajai dokumentālajai filmai iznāks turpinājums divās daļās, kas stāstīs par jauniem katastrofas atklājumiem, lai gūtu skaidrību par to, kas notika liktenīgajā naktī pirms gandrīz 30 gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Filmas turpmākajās divās daļās mēs sekosim līdzi publiskajai sarunai un valdības reakcijai pēc dokumentālās filmas pirmās daļas translācijas, kā arī atkārtoti apciemosim galvenos iesaistītos varoņus un iepazīsimies ar jauniem avotiem un sekosim līdzi veiktajai izmeklēšanai. Ceru, ka mums izdosies iegūt vairāk informācijas par kuģa avāriju un gūt skaidrību par liktenīgo notikumu gaitu, kas noveda pie M/S "Estonia" nogrimšanas 1994. gada 28. septembrī," stāsta Henriks Evertsons, "Monster" žurnālists un direktors.

Dokumentālās filma pamatā pievērš skatītāju uzmanību iepriekš nereģistrēta cauruma atklāšanai kuģa korpusā. Tas bija atklājums, kas ātri vien nokļuva preses virsrakstos un izpelnījās starptautisku uzmanību, kas radīja spiedienu valdībai un lika rīkoties. Atklājuma rezultātā tika pieņemts lēmums atkārtoti sūtīt nirējus uz kuģa vraku, kas arī ticis iemūžināts filmas turpinājuma divās daļās.

"Filmai bijusi liela un nozīmīga ietekme lietas izmeklēšanā. Tās rezultātā Zviedrijas Negadījumu izmeklēšanas pārvalde uzsākusi jaunus izmeklēšanas un niršanas darbus uz kuģa vraka, lai labāk izprastu kuģa nelaimes gadījumu un to, kas izraisīja nogrimšanu, kā arī papildus tam ir ticis pārskatīts Zviedrijas likums par kapa mieru pie vraka M/S "Estonia"," stāsta Džesika Linmane, Warner Bros. Discovery Ziemeļvalstu sakaru viceprezidente.

""Estonia" – atklājums, kas mainīs visu" tiks straumēts platformā "discovery+" un tam piešķirta Zviedrijas Lielā balva žurnālistikā par "Gada sensācija" un "Gada televīzijas mirklis" Norvēģijas televīzijas pasākumā "Gullruten". Tagad dokumentālā filma turpināsies divās daļās ar pasaules pirmizrādi 21. jūnijā video straumēšanas platformā "discovery+" nākamās paaudzes televīzijā "Go3". Producentu kompānija "Monster", kas uzņēma pirmo dokumentālo sēriju, veido arī abas turpinājuma daļas.

Tags

#Kino #Prāmis Estonia
Raksta titulbilde: DELFI.ee
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form