No septembra kinoteātros skatāma Andersona filma 'Par bezgalīgo' 

Kinolente.lv

Kinolente.lv

Rojs Andersons ir kinorežisors, kura unikālais rokrasts jau uzskatāms kā atsevišķs žanrs. Ja agrāk par zviedru ikdienu, priekiem un raizēm skatītājiem stāstīja Bergmans, tad mūsdienās par līdzīgu vēstnesi ir kļuvis Andersons. Viņa jaunākā filma "Par bezgalīgo", ko apdzīvo komiski un aizkustinoši neveiksminieki, kinoteātros tiek demonstrēta no 1. septembra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmā iekļautas pārdomas par cilvēka dzīvi visā tās skaistumā un nežēlībā, smieklīgumā un banalitātē. Stāstnieces balss gluži kā Šeherazade "Tūkstoš un vienas nakts pasakās" (kas ir viens no režisora galvenajiem filmas iedvesmas avotiem) vada sapnim līdzīgos klejojumos. Šķietami bezjēdzīgiem brīžiem ir tāda pati nozīme kā vēsturiskiem notikumiem – kāds pāris lido pār kara plosīto Ķelni; tēvs apstājas, lai lietus laikā sasietu meitai kurpju auklas; sakauta armija dodas uz karagūstekņu nometni.

No septembra kinoteātros skatāma Andersona filma 'Par bezgalīgo'
Foto: Publicitātes foto

Roja Andersona pasaule arī filmā "Par bezgalīgo" ir saglabājusies nemainīga. Tā ir zilganzaļa. Režisors nav pesimists, tomēr raugās acīs bezgalīgā stāsta patiesībai – dzīve ir traģēdija bez uzvarētājiem. Ar pienācīgu cieņu un uzmanību cilvēks attiecas pret to, kas viņam ir, vien tad, ja skaidri apzinās visa pastāvošā trauslumu un ievainojamību.

Ieguvusi Venēcijas kinofestivāla "Sudraba lauvu", Roja Andersona filma "Par bezgalīgo" ir 35 dzīves uzplaiksnījumu apkopojums, kas spēlējas ar eksistences absurdu un vienkāršo skaistumu. 2014. gadā režisora filma "Balodis, kurš sēdēja uz zara pārdomās par eksistenci" saņēma Venēcijas kinofestivāla galveno balvu.

No septembra kinoteātros skatāma Andersona filma 'Par bezgalīgo'
Foto: Publicitātes foto

Filma Latvijas pirmizrādi piedzīvoja Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā un sākas ar tekstu: "Jau septembris...", tāpēc uz kino ekrāniem plašāk nonākusi 1. septembrī ar seansiem kinoteātros "Kino Bize" un "K.Suns". No 4. septembra filma tiks demonstrēta arī "Splendid Palace", bet 24. septembrī "Par bezgalīgo" tiks izrādīta "Kino Cēsis", kur pirms seansa ievadvārdus teiks kino teorētiķe Dita Rietuma.

Filma tiks demonstrēta zviedru valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Tags

#K.Suns #Kino #Kino Bize #Splendid Palace #Venēcijas kinofestivāls
Raksta titulbilde: Publicitātes foto
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form