Foto: AKSELS BERGS

Pašmāju hip-hopa veterāns Ozols izdod videoversiju sava jaunākā albuma "1979" staumētākajai dziesmai "8 pa 8", kurā astoņi latviešu repa mākslinieki katrs piedalās ar astoņu rindu garu pantu, portālu "Delfi" informē repera pārstāvji.

Dziesmā "8 pa 8" piedalās: Ozols, Marko, rolands če, Prusax, Hotte, ansis, xantikvariāts un Steps. Šī ir pirmā reize, kad Ozols savā albumā iekļauj saifera formāta dziesmu. Saifera būtība ir vairāku reperu neformāla sanākšana vienkopus un savu tekstu izpildīšana, padodot mikrofonu tālāk. Hiphopa pirmsākumos saifers bija veids, kā repa izpildītāji sevi pieteica un apliecināja savas prasmes.

"Dziesmā piedalās mākslinieki, kas ir man apkārt esošajā pietuvināto cilvēku lokā, ar kuriem ir ilgtermiņa attiecības arī ārpus šī saifera. Man patīk un stilistiski saista viņu muzikālais formāts. Dziesmā diezgan uzskatāmi var just šo astoņu izpildītāju attieksmi un tekstu svaru," stāsta Ozols. "Interesanti, ka šī dziesma ir pavisam nekomerciāla rakstura un tomēr ieguvusi vislielāko popularitāti straumēšanas servisos," piebilst mākslinieks.

Dziesmas mūzikas autors ir Helmuts Šteins (Katapullt), ar kuru kopā 2019. gadā Ozols izdeva EP formāta albumu "Kruīzes kontroles zēni". Abu mākslinieku sadarbības pirmsākumi meklējami jau 2014. gadā. Katapullt piedalījies arī albumā "1979", viņa muzikālais pienesums klausāms teju pusē no visa albuma materiāla, tādās dziesmās kā "1979", "Tas ir O.Z.O.L.S.", "Ceļš uz mājām", "Visam sava cena", "Vētra pats sev", "R.I.P." un "Kaifi gaisā".

Foto: AKSELS BERGS

Dziesmas videoklipa veidotājs ir vizuālais mākslinieks 91kultures, un katrs no astoņiem izpildītājiem filmēts savā lokācijā Rīgā. Klipa filmēšanā piedalījās arī fotogrāfs Aksels Bergs (Aksels Shot It) un videomākslinieks DREE, kā arī 91kultures asistents Dmitrijs. Ar atsevišķu māksliniecisko ieceru realizēšanu palīdzēja urbānā alpīnisma apvienības "Riga Rooftops" aizsācējs.

Šī nav pirmā Ozola un 91kulturtes sadarbība, iepriekš kopīgi veidotas videoversijas tādām dziesmām kā "Klints Īstvuds", "Nāves ēnā" un "Sazvanāmies".

Tuvākā Ozola uzstāšanās Rīgā gaidāma 19. jūlijā Lucavsalā, festivālā "Positivus", kurā uz lielās skatuves plānots grandiozs šovs, kas sasauksies ar Ozola 28. decembrī aizvadīto lielkoncertu "Arēnā Rīga". Programmā izsknēs gan jaunākā albuma "1979" repertuārs, gan par Latvijas hip-hopa klasiku kļuvušās dziesmas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!