Foto: Publicitātes attēli
Ceturtdien, 2. decembrī nāk klajā 1985.gadā dibinātās, komponista Imanta Kalniņa grupas "Turaidas Roze" pirmais CD albums – labāko dziesmu izlase, kas aptver periodu no 1986. līdz 1988.gadam, kad grupā solo un duetus dzied Olga Rajecka un Uģis Roze, portālu "Delfi" informē izdevniecības "Mikrofona ieraksti" pārstāvji.

Turaidas Roze 'Par viņu un viņu'

$sound_file = 'http://www.delfi.lv/temp/audio/TuraidasRoze_ParVinu.mp3';include "$includes_dir/articleincludes/audioplayer.inc";?>

Albumā, papildus oriģinālajiem, tā laika studijas un koncertu ierakstiem, iekļautas arī 2010.gadā studijā ierakstītās dziesmas 'Kas dzīvo tanī pusē' un 'Nelaid, māte, bērnus mežā'. Visu grupas ierakstu arhīvu vienā CD ietilpināt nav iespējams, tāpēc atlasot dziesmas, priekšroka tika dota tiem ierakstiem, kas nav piedzīvojuši atkārtotu izdošanu kādās izlasēs vai grupas solo mākslinieku albumos.

Šobrīd grupa ar Olgu un Uģi priekšgalā ir atsākusi darbību un veiksmīgi turpina savu Latvijas koncertturneju un izsludinājuši papildus koncertu Rīgā, kas notiks 18. decembrī plkst. 17.00 kinoteātra "Rīga" Lielajā zālē.

Kopā ar abiem vokālistiem no oriģinālā grupas sastāva, šobrīd koncertos muzicē arī bundzinieks Juris Helvigs, kurš grupā muzicēja no 1986.gada un ģitārists Aivars Gudrais, kurš grupai pievienojās 1987.gadā.

Izlases albumā iekļautas sekojošas Imanta Kalniņa dziesmas ar L.Līvenas, O.Gūtmaņa, C.Dineres, I.Auziņa, P.Zirnīša, Vika, G.Rača, K.Skujenieka un paša Kalniņa dzeju :

Grupu "Turaidas Roze" 1985. gadā dibināja komponists Imants Kalniņš, pieaicinot ģitāristu Albertu Bartaševicu (15.10.1952-09.2007) ('Menuets'), basģitāristu Edgaru Pumpuru ('Salve') un dziedātājas Indru Karlsoni ('Akcents' un Mārīti Veisbergu.

1986. gada pavasarī no grupas aizgāja solistes Karlsone un Veisberga, taču tai pievienojās bundzinieks Juris Helvigs no grupas "Sīpoli", kā arī kādreizējā Eolikas soliste Olga Rajecka.

1987. gadā grupai pievienojās arī dziedātājs Uģis Roze un bijušais Zodiaks un Sīpoli klarnetists un ģitārists Aivars Gudrais.

1988. gadā otrajā pusē no aktīvās darbības grupā atkāpās Imants Kalniņš, viņa vietā par "Turaidas Rozes" taustiņinstrumentālistu kļuva Einārs Jaunbrālis.

"Turaidas Rozes" labāko dziesmu izlases saraksts:

1.Apvij rokas
2.Kas jūs esat?
3.Svētku diena
4.Rīta serenāde (Trubadūrs)
5.Balāde par viņu un viņu (No rīta mazā gaismiņā)
6.Saulgriežu cikls – Variācija Nr.1
7.Saulgriežu cikls – Variācija Nr.2
8.Saulgriežu cikls – Variācija Nr.3
9.Balāde par Tevi mākoņos
10.Uz nakti atkal durvis vaļā
11.Notikums
12.Sonets (Sweet Love)
13.Upei pāri (Ai, māsa Lietuva)
14.Vējš un liepa
15.Pūt, vējiņi (koncertieraksts)
16.Kas dzīvo tanī pusē (2010)
17.Nelaid, māte, bērnus mežā (2010)

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!