Foto: Publicitātes foto

Latvijas Televīzija noraida mūziķu Indras Lintiņas, Līgas Jenčas, Valda Zilvera un Sandras Lūķes publiskajā telpā izplatītajā atklātajā vēstulē paustos pārmetumus par it kā tīšu Eduarda Rozenštrauha ignorēšanu un pārmetumus, paužot, ka Lintiņas uzstāšanās no ieraksta izņemta zemās izpildījuma kvalitētes dēļ, teikts pirmdien izplatītajā LTV atbildes paziņojumā.

Tāpat Latvijas Televīzija norāda uz tendencioziem apgalvojumiem šajā vēstulē, piemēram "kāds ir gluži padomiskā stilā cenzējis raidījumu un vienkārši "izgriezis" no koncerta ieraksta šīs Eduarda Rozenštrauha dziesmas ārā, it kā tās tur nebūtu skanējušas, it kā tās kaut kādu apsvērumu dēļ latviešu tauta nezin kāpēc atkal nedrīkst klausīties".

Barikāžu 20. gadadienas atceres pasākums notika Ķīpsalā š. g. 15. janvārī. Latvijas Televīzijas (turpmāk – Televīzijas) un "1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības" savstarpēji noslēgtais līgums paredz, ka Televīzijai ir tiesības brīvi izvēlēties Raidījumā atspoguļojamos notikumus, Raidījuma dalībniekus un izlemt citus jautājumus, kas attiecas uz Raidījuma saturu, kā arī veikt nepieciešamās darbības, lai sekmētu Raidījuma tehniski augstvērtīgu kvalitāti (līguma vispārīgās sadaļas 2.2. punkts).

Līdz ar to, ka no pasākuma kopējās hronometrāžas - sešām stundām - bija jāsamontē 90 minūšu garš raidījums, raidījuma redaktores Ilzes Strengas un režisores Zitas Kaminskas pamatpienākums bija no visa safilmētā materiāla izveidot mākslinieciski augstvērtīgu un tehniski kvalitatīvu raidījumu. Diemžēl solistes Indras Lintiņas sniegums, atskaņojot šajā koncertā iekļautās Eduarda Rozenštrauha dziesmas, bija mākslinieciski vājš, tāpēc Latvijas Televīzija paturēja tiesības šīs dziesmas ierakstā neiekļaut, teikts televīzijas izplatītajā paziņojumā.

Latvijas Televīzija norāda, ka atklātajā vēstulē paustais tendenciozais uzskats, ka tā ir apzināta vēršanās pret Eduardu Rozenštrauhu un Indru Lintiņu, ir kļūdains, pieņemot, ka šāda viedokļa paušanu, visticamāk, veicinājis mūziķu nepietiekamais paškritikas trūkums.

Tam pilnībā piekrīt arī pasākuma režisors Uģis Brikmanis: "Man ļoti žēl, ka Eduarda Rozenštrauha izcilo dziesmu izpildījums solistes Indras Lintiņas un viņas kolēģu sniegumā izvērtās par māksliniecisku neveiksmi, un pilnībā atbalstu Latvijas Televīzijas iniciatīvu šos priekšnesumus pārraidē neiekļaut. Visi pārējie mūziķi, kuri veidoja Barikāžu piemiņas pasākumu, uztvēra to kā svētku piemiņas brīdi, nevis platformu savai pašreklāmai. Ir nožēlojami, ka šādi mūziķi Latvijas sabiedrībā spēj publiski sēt šaubas par mūsu lojalitāti Eduardam Rozenštrauham."

Arī Latvijas Televīzija uzsver, ka tās darbiniekiem nav personisku antipātiju pret vienu vai otru izpildītāju vai autoru. Tieši otrādi: jāatgādina, ka režisore Zita Kaminska 2010. gadā veidoja raidījumu "100 g kultūras", kas tika veltīts Indras Lintiņas daiļradei un tajā skanēja Eduarda Rozenštrauha dziesmas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!