Foto: LETA
Trešdien, 5. oktobrī plašākai publikai tiks prezentēts nu mājvietu atradušais Pētera Avena fonda šovasar Raimondam Paulam jubilejā dāvinātais lieliskais firmas Steinway&Sons koncertflīģelis. Maestro to nodevis Latvijas Radio skaņu ierakstu studijas rīcībā, trešdien raksta laikraksts "Neatkarīgā".

Kā laikrakstam uzsver komponists, spēlēt ar tādu instrumentu ir jebkura pianista sapnis.

"Latvijā situācija ar koncertflīģeļiem nav pārāk laba. Instrumenti ir, bet parasti tie ir diezgan veci un nospēlēti. Vienkārši sakot, savu laiku nokalpojuši. Koncertflīģelis, kas tika izmantots Latvijas Radio ierakstu studijā, kādreiz bija ļoti labs un kvalitatīvs instruments. Septiņdesmitajos gados, kad to izgādāja, arī es tur savu roku pieliku. Kopš tā laika uz flīģeļa ir tapuši visi ieraksti, kas veikti radio studijā. Instruments ir ļoti nospēlēts, un smalkas lietas, piemēram, klasika, uz tā vairs neskan," stāsta Pauls.

Šādi instrumenti parasti maksā vairāk nekā 100 000 latu, un flīģelis ir viens no labākajiem instrumentiem Latvijā. Steinway&Sons ir pasaulē pazīstamākā firma savā nozarē. Tā darbojas kopš 1853. gada, un koncertflīģeļi parasti tiek gatavoti īpaši pasūtītāja vajadzībām. Tas, ka koncertflīģelis atradīsies Latvijas Radio ierakstu studijā, ir garantija tam, ka instrumentu varēs izmantot Latvijas labākie pianisti.

"Būs ne tikai dzīvie koncerti, bet taps arī jauni klaviermūzikas, vokālās, džeza un kamermūzikas ieraksti," sola radio "Klasika" direktore Gunda Vaivode.

Jau ziņots, ka trešdien, 5. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā par godu koncertflīģeļa dāvinājumam notiek labdarības koncerts. Tajā muzicēs Raimonds Pauls un jaunie latviešu pianisti. Uz operas skatuves skanēs LNO piederošais flīģelis. To, kāda skaņa ir Pētera un Jeļenas Avenu fonda dāvātajam instrumentam, varēšot dzirdēt 30. oktobrī radio "Klasika" tiešraidē.

Pētera Avena fonds Latvijā darbojas trīs gadus. To laikā atbalsts sniegts gan kultūrai, gan bērnu veselības aizsardzībai. Ar fonda atbalstu tiek atjaunota viena no skaistākajām luterāņu baznīcām Latvijā – Jaunpiebalgas Sv. Toma baznīca. Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai uzdāvināta nozīmīga diagnostikas aparatūra, šovasar Rīgas mākslas telpā norisinājās Ritas Valneres izstāde. Baņķieris Pēteris Avens darbojas Krievijā, bet viņa dzimtas saknes meklējamas Latvijā – viņa vectēvs bijis latviešu strēlnieks. Kā teica Raimonds Pauls, fonds nākotnē iecerējis atbalstīt arī Latvijas jauno mūziķu stažēšanos Pēterburgā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!