Foto: DELFI

Mūzikas konference "Tallinn Music Week" (TMW) šogad Igaunijas galvaspilsētā notiks jau ceturto reizi, un šobrīd savu dalību tai pieteikušas 418 grupas un mākslinieki, kas pārstāv teju visus mūzikas žanrus – sākot ar moderno klasisko mūziku līdz smagai rokmūzikai, informē pasākuma rīkotāju pārstāvis Kristofers Knesis.

Iepriekšējo trīs gadu laikā TMW kļuvis par starptautiski atzītu festivālu, kurā bez igauņu māksliniekiem sastopami arī mūziķi un grupas no Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Čehijas, Itālijas, Austrijas, Vācijas, Nīderlandes, Anglijas, Skotijas, ASV, Kanādas, Austrālijas un Japānas.

Festivāla programmas direktors Kristo Rajasāre pauž gandarījumu par strauji augošo interesi no māksliniekiem ne vien no kaimiņvalstīm – Somijas, Latvijas un Lietuvas, bet arī Krievijas, Polijas, Islandes, Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas, Lielbritānijas un citām valstīm. "Programmas pamatā, protams, būs jauna un kvalitatīva mūzika no Igaunijas, bet esam priecīgi uzņemt un publiku, kā arī industrijas pārstāvjus iepazīstināt spožiem citu Eiropas valstu mūziķiem," pauž Rajasāre.

TMW koncerti un semināri šogad notiks 16 vietās – pārsvarā vecpilsētas teātros, bāros, mūzikas klubos un senās kinozālēs. Festivālā piedalīsies aptuveni pusotrs simts mākslinieku, un rīkotāji cer sagaidīt aptuveni astoņus tūkstošos mūzikas fanus, kas trīs festivāla vakaru laikā apmeklēs koncertus.

Iepriekšējos gados Latviju šajā festivālā pārstāvējuši tādi mākslinieki kā "Instrumenti", "Prāta Vētra", "Goran Gora", "Soundarcade" un citi.

"Tallinn Music Week" šogad notiks no 29. līdz 31. martam. Konferences un festivāla mērķis ir celt Igaunijas un tās apkārtnes mūzikas reputāciju, attīstīt vietējo mūzikas industriju starptautiskā mērogā un nest Igaunijas vārdu mūzikas industrijas pasaulē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!