Foto: Publicitātes foto
Eksperimentālā roka dueta "Mona De Bo" koncerts piektdien festivālā "Summer Sound" Liepājā būs grupas pēdējā uzstāšanās Latvijā pirms darbības pārtraukšanas uz nenoteiktu laiku, portālu "Delfi" informē grupas menedžmenta pārstāvji.

""Mona De Bo" nekādā gadījumā nav beigusi savu darbību. Lēmums ieturēt pauzi drīzāk balstīts vēlmē koncentrēties uz citām, ar grupu tieši nesaistītām lietām," skaidro bundzinieks Edgars Eihmanis.

"Edgars Rubenis ir iestājies Hāgas Konservatorijā, es turpināšu mācības Amsterdamas Universitātē. Ņemot vērā šos apstākļus, grupas "uzturēšana" vēlamā līmenī mums šobrīd šķiet neiespējama. Uzskatām, ka pārtraukums no koncertiem un mēģinājumiem nāks par labu mums pašiem, mūsu mācībām Holandē, kā arī "Monai-pēc-nenoteikta-laika"," uzskata Eihmanis. "Gribam teikt lielu paldies visiem, ar ko mums bija iespēja strādāt pēdējo pusgadu. Šis laiks bija brīnišķīgs gan muzikāli, gan cilvēciski. Mēs pat negaidījām."

Ģitārists Edgars Rubenis un bundzinieks Edgars Eihmanis nodibināja "Mona De Bo" 2005. gadā. Duets daudz koncertējis Latvijā un tuvākajās kaimiņvalstīs, kā arī 2008. gadā piedalījās nozīmīgajā mūzikas industrijas konferencē "SXSW" Ostinā, Teksasā, kur "Mona De Bo" uzstāšanos atzinīgi novērtēja britu radiostacijas "BBC 6 Music" ētera personība Toms Robinsons.

Līdz šim duets izdevis trīs albumus, jaunākais no tiem "Pag Pag" nāca klajā šā gada janvārī digitālā formātā, bet martā arī vinila platē.

Šopavasar "Mona De Bo" papildināja savu koncertsastāvu ar ģitāristu Arni Račinski, taustiņinstrumentālistu Pauli Grīnhofu un pūšamo instrumentu sekciju. Šādā sastāvā ansamblis ar panākumiem uzstājās Rīgas koncertzālē "Palladium" un Baltijas lielākajā mūzikas konferencē "Tallinn Music Week". Pēc konferences ieteikmīgais amerikāņu mūzikas žurnāls "Filter Magazine" minēja "Mona De Bo" koncertu kā vienu no spilgtākajiem notikumiem šajā pasākumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!