Foto: Publicitātes foto
Ar kora "Kamēr..." koncertu Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā 21. jūlijā plkst.18.00 tiks aizsākta vērienīga labdarības akcija "Uzcel savu baznīcu!". Tās mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto Apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā, portālu "Delfi" informē kora pārstāvji.

Koncertā koris diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā izpildīs mūziku no dažādiem iepriekš realizētajiem projektiem, iekļaujot programmā Ērika Ešenvalda, Pētera Vaska, Valta Pūces, Artura Maskata, Alberto Graus, Svena Dāvida Sandstrēma, Nikolaja Sideļņikova, Arvo Pērta un Marģera Zariņa skaņdarbus, kā arī ungāru komponistu mūziku, kuru koris sagatavojis atskaņošanai starptautiskajā konkursā  Ungārijas pilsētā Debrecenā, kas notiks jūlija beigās.

Kora "Kamēr..." koncerts ieskandinās 25. augustā Bruknas muižā gaidāmo lielkoncertu "Uzcel savu baznīcu!", kurā muzicēs un piedalīsies dažādi Latvijā zināmi un populāri mūziķi, tostarp, Renārs Kaupers, Goran Gora, Aija Andrejeva un citi.

Visi koncertos iegūtie līdzekļi tiks izmantoti kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā.

2001. gadā izpostītajā Bruknas muižā, Bauskas novadā priesteris Andrejs Mediņš izveidoja rehabilitācijas vietu "Kalna svētību kopiena". Tās mērķis ir palīdzēt dažādās atkarībās esošiem ļaudīm. Kopienā katram ir iespēja atrast pašam savu ceļu šai Dieva pasaulē, "lietojot" vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju, kopienas garīgā patronese ir Māte Terēza no Kalkutas.

2011.gada 31.maijā, Mediņa iniciēta, ir sākta starpkonfesiju kapelas būve Bruknā, jo muižā esošā ir par mazu. Lai kapela taptu, nepieciešami ziedojumi. Akcijas "Uzcel savu baznīcu!" mērķis ir palīdzēt uzcelt sakrālo celtni un apustuļu skulpturālo grupu.

"Kora "Kamēr..." klātbūtne šajā ceļā nav nejauša. Līdzīgi kā šo kori raksturo nosaukumā iekodētā daudzpunkte – kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams, arī akcijas veidotāju "Uzcel savu baznīcu" pārliecība ir – kamēr esam gatavi savu talantu, darbu un laiku dāvāt svētīgu mērķu sasniegšanai, mēs ceļam arī katrs savu iekšējo baznīcu," stāsta kora pārstāvji.

Kori "Kamēr..." 1990. gadā dibināja un līdz 2012. gada jūlijam vadīja diriģents Māris Sirmais. Kopš 2006. gada kora otrais diriģents un šī brīža mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Jānis Liepiņš, bet vokālie pedagogi jau daudzus gadus ir Aina Bajāre un Ansis Sauka.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!