Foto: F64

Tautā iemīļotie dziedātāji – Ingus Pētersons un Sonora Vaice satiksies skaistāko operešu melodiju koncertā. Viņu izpildījumā dzirdēsim ārijas no Lehāra, Millekera, Ofenbaha brīnišķīgajām operetēm. Kopā ar viņiem koncertā uzstāsies arī Nauris Indzeris, Juris Ādamsons un jaunie mākslinieki, kuriem šī ir pirmā sastapšanās ar opereti. Koncertu vadīs aktieris Zigurds Neimanis, bet pie orķestra diriģenta pults būs maestro Guntars Bernāts, portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji.

Sākotnēji pasākums Rīgā bija plānots 24.decembrī pulksten 17 kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Tomēr saistībā ar traģiskajiem notikumiem koncerts pārcelts uz 27.novembri pulksten 19:30. Iegādātās biļetes ir derīgas pārceltā koncerta apmeklējumam vai ari tās iespējams atgriezt "Biļešu paradīzes" vai k/p Ziemeļblāzma kasēs līdz 24. novembra vakaram.

"Trīs gadus man bija iespēja dziedāt Grācas operā Austrijā, kas ir operetes šūpulis. Tur es iepazinu un iemīlēju opereti un šogad, pēc pāris gadu pārtraukuma man ir prieks atgriezties pie šīm skaistajām melodijām un dziedāt operetes melodijām veltītajā koncertā," par gaidāmo koncertu saka dziedātājs Ingus Pētersons.

Savukārt Sonoras Vaices ceļš pie operetes sācies jau bērnībā, kad viņa kopā ar mammu apmeklēja Operetes teātri. "Kad mācījos Mūzikas akadēmijā, domāju, ka visdrīzāk dziedāšu operetē, bet tad Viesturs Gailis mani paņēma uz Gildas lomu Latvijas Nacionālajā operā un tikai dažus gadus atpakaļ atkal atgriezos pie operetes.

Jāatzīst, ka operete ir ļoti komplicēta māksla, kur vienādi labi jāprot dziedāt, dejot un spēlēt. Šobrīd Latvijā atkal rodas interese par šo žanru un tas ir jauki, ka cilvēki novērtē un gaida šos koncertus un izrādes! Un varbūt atkal būs kāda mamma ar meitu, kuras tas viss iedvesmos", smaidot saka dziedātāja.

24. novembrī plkst. 17 kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks skaistāko operešu melodiju koncerts "Štrauss, Lehārs un ...". Mūs gaida tikšanās gan ar populāriem un skatītāju iemīļotiem solistiem – Sonoru Vaici, Ingusu Pētersonu, Nauri Indzeri, Juri Ādamsonu, kuri savu meistarību ir apliecinājuši operas un operetes uzvedumos Latvijā un ārpus tās robežām.

Koncertā varēs dzirdēt arī jaunos māksliniekus, kuriem šī ir pirmā sastapšanās ar opereti – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas audzēkņus Lauru Teivāni un Emīlu Kivlenieku, kā arī Tallinas konservatorijas studenti Marlēnu Keini.

Viņu izpildījumā koncertā dzirdēsim duetus un operešu ārijas no Johana Štrausa operetes "Sikspārnis", Ferenca Lehāra operetes "Jautrā atraitne", Imre Kalmāna operetes "Mārica", Karla Millekera operetes "Gasparone", Johana Štrausa operetes "Čigānu barons", Ferenca Lehāra operetes "Grāfs fon Luksemburgs", Niko Dostāla operetes "Klīvija", Imre Kalmāna operetes "Cirka princese", Žaka Offenbaha operetes "Perikola", Ferenca Lehāra operetes "Džudīte", Ferenca Lehāra operetes "Paganini" , Imre Kalmāna operetes "Silva", kā arī orķestra skaņdarbus no Niko Dostāla operetes "Klīvija" un Johana Štrausa "Pizzicatto polku".

Bet tas nebūt nav viss – koncerta apmeklētājus gaida arī īpaši dejas priekšnesumi - deja ar svecēm no Imre Kalmana operetes "Bajadēra" un Johana Štrausa valsis no Dienvidiem.

Koncertu vadīs Rīgas muzikālā teātra draugs, tautā iemīļotais aktieris, Zigurds Neimanis, savukārt par koncerta muzikālo noformējumu rūpēsies Operetes orķestris, kura vadība uzticēta RPIVA docentam un orķestra "Gaudeamus" mākslinieciskajam vadītājam Guntaram Bernātam.

Sonora Vaice muzikālo izglītību ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Braunas klasē. Vokālo meistarību papildinājusi Londonā un Itālijā pie Andželoni. Bijusi Latvijas Nacionālās operas soliste. Pašlaik Sonora Vaice ir brīvmāksliniece, piedalās dažādos projektos, sadarbojas ar Štutgartes operteātri.

Ieguvusi Grand Prix Jāņa Mediņa vokālistu konkursā Rīgā, Grand Prix konkursā Baltijas jūras zvaigznes Sanktpēterburgā. Ir konkursa Belvedere un BBC konkursa Cardiff Singer of the World pusfināliste. Lielās mūzikas balvas un Aldara balvas laureāte. Dziedājusi Austrijā, Vācijā, Itālijā, Zviedrijā, Polijā, Francijā, Austrālijā, Grieķijā, Ķīnā. Recenzenti Sonoru Vaici slavē un vērtē tikai pozitīvi. Ietekmīgais un bargais Austrijas kritiķis Karls Lēbels viņas Violetu minējis kā otro spožāko pēc Marijas Kallasas.

Ingus Pētersons mūzikas pamatus apguvis Cēsu Alfrēda Kalniņa mūzikas vidusskolā. Pabeidzis Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolu Rīgā. Jau vidusskolā Ingus Pētersons sāka dziedāt Valmieras estrādes ansamblī, kura sastāvā kādā konkursā viņu ievēroja Raimonds Pauls.

Sekoja uzaicinājums dziedāt Radio un televīzijas vieglās estrādes mūzikas orķestrī, kurā darbojoties Pētersons kļuva par populāru estrādes dziedātāju. Vēl mācoties Valsts konservatorijā, Pētersons pamet estrādi un pilnībā pievēršas operas žanram. Kā operdziedātājs uzstājies pasaules slavenākajos operteātros - Londonas, Stokholmas, Oslo, Prāgas, Ķīles, Grācas, Vupertāles un citos teātros.

Ar šo koncertu Rīgas Muzikālais teātris sadarbībā ar Latvijas operetes fondu vēlas Jums atsaukt atmiņā, cik patiesībā skaista ir nu jau gandrīz 20 gadus Latvijā aizmirstā, bet klausītāju sirdīs skanošā operešu mūzika. Patlaban Latvijā top jauns, inovatīvs muzikāls teātris kā atbilde skatītāju pieprasījumam.

Rīgas Muzikālais teātris šobrīd ir teātris bez savām pastāvīgām telpām, bet ar lielu apņēmību un potenciālu, kā arī jau uzkrātu apliecinošu pieredzi operetes iestudējumu veidošanā, kas guvuši nedalītu skatītāju atsaucību. Kopš 2006. gada teātris ir iestudējis tādas pazīstamas operetes kā Lehāra "Grāfs fon Luksemburgs", Štrausa "Čigānu barons", Kalmana "Bajadēra" un "Cirka princese", uzvedumu "Karmena" pēc Bizē operas motīviem, kā arī divas koncertprogrammas. Teātra iestudējumus noskatījušies jau vairāk kā 30 000 skatītāji.

Kopš 2013. gada teātra juridiskais pamats ir nodibinājums "Latvijas Operetes fonds". Tā mērķis ir nodrošināt, veicināt un attīstīt mūsdienīga, progresīva, augsti kvalitatīva, profesionāla un pasaulē konkurētspējīga muzikālā teātra darbību Latvijā, pamatojoties uz labākajām Latvijas un pasaules operetes muzikālā teātra žanru tradīcijām.

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs un kultūras pilī Ziemeļblāzma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!