Foto: Privātais arhīvs

Mūziķa Dona jaunā albuma prezentācijas koncerts notiks 14. februārī - Valentīndienā - koncertzālē "Palladium".

Albuma "Varanasi" producents ir Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd, kā arī tapšanā piedalās producents Kaspars Ansons, kurš šoreiz rubrikā "Kas tavā maģītī?" piedāvā savas visu laiku un žanru iecienītākās kompozīcijas.

"Es ļoti daudz esmu mētājies pa dažādiem mūzikas stiliem. Un esmu novērojis, ka viena stila mūzika man apnīk apmēram divu gadu laikā, bet ir dažas dziesmas, kas man kādu neizdibināmu iemeslu dēļ neapnīk.

Sākšu nevis ar sliktākajām, bet gan ar tām, kuras manā maģītī ir ienākušas vissenāk un beigšu ar tām, kas nesen," par savu izvēli stāsta Kaspars.

Dziesmu secībai nav nozīmes. 

Duran Duran - Wild Boys

Agrā bērnībā (stipri pirms "YouTube") man dzimšanas dienās vecāki izīrēja videomaģi ar karatē kasetēm un arī mūzikas video kompilācijas. Tad nu šī dziesma mani aizķēra līdz sirds dziļumiem.

Erasure - Love to Hate You

Grūti pateikt, kas ir tas, kas mani tā pievelk šajā kompozīcijā. Varbūt tie ir elektronikas eksperimenti, kas tajos gados droši vien bija daudz grūtāk panākami.

Midnight Oil - Beds Are Burning

Šī dziesma nonāca manā maģītī nejauši. "Midnight Oil" bija vienīgā roka kasete Saldus tirgū. Kad man bija apmēram 12 gadi, nolēmu paklausīties roku un man nebija izvēles.

Jimi Hendrix - Little Wing

Manuprāt, Hendrikss ar šo dziesmu ir izmainījis ģitāras funkciju dziesmā. Un joprojām tās pašas frāzes tiek lietotas mūsdienu popmūzikā. Ģeniāli!

Bob Dylan - Like a Rolling Stone

Šo dziesmu es klausījos uz riņķi, kad 14 gadu vecumā minos ar riteni pie savas draudzenes (nu jau sievas). Tā dziesma man atsauc romantiskas atmiņas.

Nirvana - Where Did You Sleep Last Night

Šī grupa laikam manai paaudzei komentārus neprasa. Un es nebiju izņēmums!

David Bowie - Space Oddity

Deivida Bovija balss laikam ir pie vainas. Viņš ir mans visu laiku mīļākais dziedātājs. Tādēļ arī nākamā dziesma tieši no viņa, bet sadarbojoties ar "Nine Inch Nails".

David Bowie - I'm Afraid of Americans

Underworld - Bird 1

Man patīk, cik minimāli un lēni dziesma attīstās, bet perfekti notur manu uzmanību. Un, kad beidzot pienāk piedziedājums, tā ir patiesa bauda!

Bat For Lashes - All Your Gold

Es nezinu, vai šī dziesma izturēs ilgi manā maģītī, bet kādu gadu jau turas. "Bat For Lashes" albums "The Haunted Man" man ir krāšņākais pēdējā laika albums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!