Amerikāņu izcelsmes Latvijā dzīvojoša repere Ashnikko, multiinstrumentālists Rick Feds un bītmeikeris NiklāvZ 24. un 25. martā apvienosies kopīgos priekšnesumos, Rīgā un Viļņā iesildot publiku araabMUZIK šovam, informē "Magic FBI".

24. martā Rīgā, "Sapņu fabrikā", un 25. martā Viļņā, "Loftas mākslas fabrikā", uzstāsies amerikāņu hip-hop, trap mūziķis, producents araabMUZIK.

Viņš atpazīstamību ieguvis, veidojot dziesmas 50 Cent, ASAP Ferg un citiem mūziķiem, kā arī sniedzot kopīgas uzstāšanās ar Skrillex, Baauer un citiem pēdējo gadu aktuālākajiem elektroniskās mūzikas producentiem un dīdžejiem. AraabMUZIK priekšnesumu veido zibenīgas pirkstu kustības, izpildot skaņdarbus uz elektroniskās semplu un bungmašīnas urbānās mūzikas ritmos.

Abās valstīs par iesildošajiem māksliniekiem kļuvuši mūziķi no Latvijas, kas speciāli šim notikumam strādā pie kopīgas uzstāšanās, ietverot tā saucamo elektronisko semplu un bītu izpildītāja NiklāvZ solo priekšnesumus un kopdziesmas ar amerikāņu hiphopa izpildītāju Ashnikko, kā arī sastrādāšanos duetā un trio ar Rick Feds, kurš šajā priekšnesumā radīs neparastas bungu skaņas, papildinātas ar elektroniskiem efektiem, izmantojot individuāli veidotu mūzikas instrumentu komplektu.

Ashnikko (Ashton Casey) Baltijā pēdējos gados iemanto strauju popularitāti gan ar saviem solo skaņdarbiem, gan sadarbību ar hiphopa un elektroniskās mūzikas producentiem un izpildītājiem.

NiklāvZ (Niklāvs Sekačs) savā daiļradē izdevis jau vairākus mūzikas albumus, klausītājiem nododot savus oriģināldarbus eksperimentālajā mūzikā. Viņš ir apvienības Dirty Deal Audio dalībnieks, nereti uzstājoties klubos Baltijā. Uzreiz pēc koncertēšanas araabMUZIK Baltijas turnejas ietvaros, NiklāvZ un Ashnikko dosies pārstāvēt Latviju kaimiņvalstī notiekošajā mūzikas biznesa pasākumā "Tallinn Music Week".

Rick Feds (Rihards Fedotovs) tiek dēvēts par Eiropas bungu fenomenu. Viņš ir multiinstrumentālists, kurš visā pasaulē sadarbojies ar džeza un gospeļu mūziķiem, kā arī producentiem un dīdžejiem. Rihards savu talantu attīstījis, studējot ASV, kur nokļuva, pateicoties apjomīgā konkursā iegūtai stipendijai. Pēdējoreiz plašākai publikai Latvijā Rick Feds ar savu multimediju mākslinieku grupu "Rick Feds Society" bija vērojams, iesildot grupas "Instrumenti" koncertus Rīgā.

Rīgā pasākuma vakarā pirms koncertiem notiks bundzinieku konkurss, kur noskaidrosies radošākais bundzinieks Latvijā. Atlase noslēdzas 20. martā. Konkurss notiek sadarbībā ar latviešu bungu ražotāju "Bro Creation" un mūzikas festivālu "Tallinn Music Week".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!