Šā gada 11. oktobrī festivāla "Skaņu Mežs'2014" ietvaros notiks angļu eksperimentālās deju mūzikas producenta Endija Stota uzstāšanās. Endijs Stots guva plašu deju mūzikas pagrīdes un pasaules melomānu ievērību ar savu 2012. gada albumu "Luxury Problems", ko vairāki mūzikai veltīti mediji nodēvējuši par vienu no labākajiem gada albumiem.​

Endijs Stots (Andy Stott) ir viens no "jaunās" deju mūzikas spīdekļiem. Ar minialbumiem "Passed Me By" un "We Stay Together", kā arī plašu atzinību ieguvušo "Luxury Problems", kas zemas, tikpat kā jebkādu bītu laupītas ritmiskas pulsācijas apvieno ar ekspresīvākiem elementiem gan gaišākās, gan ļoti tumšās noskaņās, Stots ir nostiprinājis elektroniskās mūzikas novatora un neatkārtojama stilista slavu.

"Luxury Problems" interneta portāls "Pitchfork" ir raksturojis kā ierakstu, kas ir delikāts un krāšņs, taču reizē saglabā viegli apslēptus draudīguma elementus. Minēto ierakstu "Pitchfork" un eksperimentālās mūzikas žurnāls "The Wire" ievietojuši 2012. gada labāko ierakstu divdesmitniekos.

Savukārt elektroniskajai mūzikai veltītais portāls "Resident Advisor" to nosaucis par ceturto gada labāko ierakstu, piebilstot: "Ir iespējams, ka Stota pēc 2010. gada atrastais jaunais skanējums ir tikai viens posms no stilistikas, kas ir nebeidzamā attīstībā, taču šis albums šķiet noturīgāks par citiem. [..] Citiem vārdiem sakot, šī ir Stota "izsišanās" un, lai arī kāda ir šī eksperimenta patiesā daba, lielākā daļa Stota fanu būs laimīgi, ja viņš tā turpinās mūžīgi."

Par savu radošo pozīciju Stots žurnālam "The Quietus" iepriekš rakstījis: "No mākslinieka perspektīvas raugoties, radot mūziku, tu publisko savu personību, to skaitā arī savas idejas un dažādas lietas no tumšākiem sava prāta nostūriem. Taču šobrīd mans orientieris ir radīt kaut ko patiešām skaistu. Es dodu priekšroku kaut kam, kā priekšā ir iespējams absolūti izkust."

Viņš ir viens no nedaudzajiem pagrīdes elektroniskās mūzikas pārstāvjiem, kuru mūzika komerciāli noderējusi arī elitāras modes pasaulē – 2012. gadā divas producenta kompozīcijas izmantotas slavenā modes žurnāla "Vogue" īsfilmā ar modeles Keitas Aptones piedalīšanos.

2014. gada sākumā Stots īstenoja radošu sadarbību ar Lankasteras tumšās ritmiskās mūzikas dueta "Demdike Stare" dalībnieku Mailzu Vitakeru, un abi zem projekta nosaukuma "Millie and Andrea" marta beigās publicēja albumu "Drop the Vowels". Stots ir arī veidojis remiksus tādu mūziķu kā "Tricky", "Blondes" un "Holy Other" dziesmām.

Jāatgādina, ka Stota uzstāšanās "Skaņu Mežā" tika plānota jau pērn, taču tā atcelta slimības dēļ.

Nepieradinātās mūzikas un saistītās mākslas festivāls "Skaņu Mežs'2014" notiks mūzikas namā "Daile" 10. un 11. oktobrī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!