Foto: Publicitātes foto

"Robert Plant And Sensational Space Shifters", St. Vincent, "Basement Jaxx", Tom Odell, "Jungle" un daudzi citi vārdi ir starp pirmajiem nosauktajiem šīs vasaras "Positivus" festivāla māksliniekiem.

Festivāls devīto reizi norisināsies Salacgrīvā - šogad no 17. līdz 19. jūlijam, vēsta festivāla rīkotāji.

Leģendārākais vārds šī gada programmā būs Roberts Plānts kopā ar "Sensational Space Shifters", kas ir viņa jaunākais ansamblis, ar ko kopā radīts pasakains un augsti novērtēts mūzikas albums. Leģenda sola festivālā izpildīt arī "Led Zeppelin" laika mūziku.

Šogad festivālā koncertēs arī vairākas dzīvās elektroniskās mūzikas grupas, piemēram, daudzu hitu autori – "Basement Jaxx". Tāpat uzstāsies arī pagājušā gada spilgtākie debitanti, lieliska dzīvā koncertgrupa "Jungle", Fenech Soler, Jack Garratt un "Kate Boy", kā arī pagājušajā gada teju visu albumu topu galvgalī esošā un 2015. gada "Grammy" balvas ieguvēja St. Vincent. Festivālā atgriezīsies Toms Odels, kurš klajā laidīs jaunu albumu.

Tāpat starp festivāla māksliniekiem būs arī "King Gizzard & The Lizard Wizard", Max Jury un "Soak". Nosauktie ir tikai pirmie festivāla mākslinieki, un drīzumā gaidāms nākamais programmas papildinājums, kas atklās, kas vēl uz piecām skatuvēm šovasar uzstāsies Salacgrīvā.

Festivāla biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com, "Biļešu Serviss" kasēs un "Nordea" bankomātos. Trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā 65 eiro un trīs dienu biļete ar teltsvietu – 71 eiro.

Basement Jaxx (UK)

Divu "Brit Awards" laureāti kā "Labākie deju mūzikas izpildītāji" Lielbritānijā "Basement Jaxx" ir vienas no 21. gadsimta nozīmīgākajām grupām elektroniskajā mūzikā. 

Viņu kontā ir tādi hiti kā "Where's Your Head At?", "Romeo, Oh My Gosh" un virkne citu, kuri visi kā viens izceļas ar savu spēju likt kustēties pat vispasīvākajam ballītes apmeklētājam. Arī šobrīd grupa nedus uz veciem lauriem - viņu singls "Never Say Never" ir ticis nominēts šī gada "Grammy" balvai kā labākā deju mūzikas dziesma, vēsta festivāla rīkotāji. 

Jungle (UK)

Kā norāda festivāla organizatori, "Jungle" ir lieliska koncertgrupa un viennozīmīgi vieni no 2014. gada spožākajiem debitantiem ar "Mercury" balvai nominētu debijas albumu un populārāko singlu "Busy Earnin". 

Apvienība pamatā izpilda moderno soulmūziku, tomēr tās radītos skaņdarbus ir grūti ielikt kādos žanriskajos rāmjos - tie visi kā viens izceļas ar milzīgu enerģijas, pozitīvisma un atraktivitātes devu, kas īpaši jūtams grupas koncertos. 

Pamatoti uzskatīti par urbānās mūzikas un neosoula meistariem, "Jungle" ir vieni no šīs vasaras festivālu sezonas pieprasītākajiem māksliniekiem.

St. Vincent (US)

Kā vēsta festivāla rīkotāji, Annija Klārka jeb St. Vincent jau gadiem pamatoti tiek saukta par vienu no ģeniālākajām savas paaudzes mūziķēm, kuras pērn izdotais pašas vārdā nosauktais piektais albums ir ticis nominēts šī gada "Grammy" balvai kā labākais alternatīvās mūzikas ieraksts, nopelnot māksliniecei arī neskaitāmas kritiķu uzslavas un vispasaules klausītāju simpātijas.

Savas deviņus gadus ilgās karjeras laikā St. Vincent ir iemantojusi hameleona slavu gan sava allaž mainīgā un pārsteidzošā izskata dēļ, gan arī tāpēc, ka viņas mūzikā nemitīgas ritma un noskaņas maiņas ikvienas dziesmas ietvaros ir ierasta parādība. Pati izpildītāja saka, ka rada ballīšu mūziku, ko var atskaņot arī bērēs, tādējādi vēlreiz uzsverot to, cik daudzveidīga un grūti raksturojama ir viņas izpildītā mūzika.

Tom Odell (UK)

Šobrīd, divus gadus pēc kritiķu augstu vērtētā debijas ieraksta "Long Way Down" izdošanas, britu dziesminieks Toms Odels aktīvi strādā pie sava otrā studijas albuma, kura pirmais vēstnesis "Real Love" "Brit Awards" laureātam ir atnesis līdz šim lielākos komerciālos panākumus.

Blondā meiteņu mīluļa uzstāšanās vienmēr ir ļoti patiesas, izjustas un saldsērīgas, neatstājot vienaldzīgu nevienu klausītāju, vēsta festivāla rīkotāji.

Jack Garratt (UK)

Britu dziesminieks Džeks Gerets daudzējādā ziņā līdzinās Četam Feikeram (Chet Faker), tomēr viņš vēl vairāk iemieso „dari pats" estētiku, būdams īsts solo mākslinieks. Savos koncertos mūziķis vienlaikus dzied, spēlē klavieres un bungas un to visu papildina ar dažādiem sempliem, kopā radot ļoti daudzšķautņainu un aizraujošu skanējumu. Iepriekšējā vasarā viņš jau iemēģināja Redingas un Līdsas festivālu skatuves, un šogad ir gatavs uzstāties vēl vairāk un vēl lielākos pasākumos, norāda festivāla rīkotāji. 

Fenech-Soler (UK)

Fenech-Soler mūzika ir kā radīta trakām ballītēm siltā vasaras novakarē - tajā organiski saplūst ļoti pozitīvas indie un deju mūzikas melodijas, kopā radot skanējumu, kura laikā kājas pašas sāk kustēties līdzi ritmam.

Grupa, kas nominēta "Q Award" un "Independent Music Award" balvām, nereti tiek dēvēta par "Friendly Fires" un "Delphic" idejiskajiem mantiniekiem ar vēl lielāku uzsvaru uz elektroniku un vēl labākiem dzīvajiem priekšnesumiem, kuru laikā ikviens apvienības dalībnieks uz skatuves sevi atdod par visiem simts procentiem.

King Gizzard & The Lizard Wizard (AU)

Psihedēliskā roka izpildītāju no Austrālijas "King Gizzard & The Lizard Wizard" mūzika ir tikpat aizraujoša un netipiska kā grupas nosaukums. Septiņu cilvēku kolektīvs, kurā ietilpst četri ģitāristi, divi bundzinieki un pat harmoniku spēlētājs, savos koncertos neatslābst ne uz mirkli, nemitīgi vērpjot tik traku skaņu virpuli, kāds iespējams, vien uzstājoties tik plašā sastāvā.

Kā vēsta festivāla rīkotāji, puiši nav ieliekami nekādos rāmjos, turklāt enerģiskā izpildījuma dēļ, kas pilns ar dažnedažādām improvizācijām, ikviens viņu koncerts ir unikāla un neatkārtojama pieredze, kuras veidošanā nereti tiek iesaistīti arī klausītāji.

Kate Boy (SE)

Tā kā "Kate Boy" ir no Zviedrijas, spēlē elektropopu, turklāt grupas vokāliste ir sieviete, neizbēgama ir apvienības salīdzināšana ar vienu no iepriekšējo gadu populārākajām šīs valsts grupām "Niki & The Dove". 

"Kate Boy" gan cenšas izlauzties no slaveno tautiešu ēnas, arvien vairāk izkopjot savu unikālo rokrakstu, kura galvenā rota ir trauslā Keitas Akhurstas vokāla un tumši elektronisko bītu mijiedarbība, un to augsti vērtē arī kritiķi, tieši šo grupu minot kā vienu no galvenajiem iespējamajiem šīs festivālu sezonas pārsteigumiem.

Max Jury (US)

Max Jury pēdējā gada laikā sevi pieteicis kā spožāko un ar vislielāko potenciālu apveltīto jaunās paaudzes amerikāņu dziesminieku. Savos darbos multiinstrumentālists nebaidās citēt savus lielākos elkus - Bobu Dilanu, Polu Saimonu un Greimu Pārsonu -, tādējādi turpinot šo dižgaru iesākto darbu folkmūzikas un americana lauciņā, papildinot to ar 21. gadsimta akcentiem.

Soak (IE)

Jaunās īru dziesminieces Soak karjera ir attīstījusies galvu reibinošā ātrumā - pēc uzvaras kādā vietējo talantu konkursā viņa augstā kvalitātē ierakstīja savu debijas EP, kas palīdzēja nonākt grupas "Chvrches" izveidotā  "Goodbye Records" paspārnē, lai vēl pēc pusgada pievienotos prestižajam "Rough Trade", ar kā gādību šogad iznāks pirmais albums. Mūziķes galvenā rota ir viņas trauslais, bet spēcīgais vokāls, kuru vēl vairāk izceļ meitenes ģitārspēles prasmes, vēsta festivāla rīkotāji. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!