Foto: Publicitātes foto

Tallinas Mūzikas nedēļa izziņojusi visu mūzikas industrijas konferences programmu, kurā iekļauti 23 diskusiju paneļi un aptuveni 90 lektori no visas pasaules. Diskusiju paneļu uzmanības centrā būs sievietes vadošās lomās mūzikas industrijā, revolucionāri muzikālo talantu izaudzināšanas modeļi, mūzikas vērtība, arvien prasīgākā mūzikas menedžera loma un jauni saistoši mūzikas tirgi Eiropā.

Divas dienas ilgā mūzikas industrijas konference notiks 27. un 28. martā viesnīcas "Nordic Hotel Forum" Konferenču centrā. Jau tradicionāli konference sāksies ar ļoti gaidīto Igaunijas "rokzvaigžņotā" prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa (Toomas Hendrik Ilves) atklāšanas runu plkst. 10.00, piektdien, 27. martā.

Diena tiks turpināta ar mūzikas nozares ievērojamo sieviešu pārstāvēm. Mūzikas kultūras apskatnieks Džons Robs (John Robb) ("Louder than War") intervēs Vivu Albertinu (Viv Albertine) no grupas The Slits; intervija solās būt izglītojošs ceļojums par sievietes dzīvi, ko vadījis panku radikālisms. Tas aprakstīts arī viņas augstu novērtētajos memuāros, ko ietekmīgais mūzikas žurnāls "MOJO" atzina par gada grāmatu.

Ar saviem veiksmes stāstiem dalīsies daži no Eiropas izcilākajiem festivālu vadītājiem un atbildīgajām personām, piemēram, "Live Nation Sweden" galvenā promotere Anna Šēlunda (Anna Sjölund), Igaunijas vecākā un respektējamākā festivāla "Jazzkar", kas piedzīvos jau 26. gadu, dibinātāja Anne Erma (Anne Erm), Skandināvijas lielākā kongresu un koncertu centra Tamperes Nams direktore Paulina Ahokasa (Paulina Ahokas). 

Anna Hildūra Hildibrandsdotira (Anna Hildur Hildibrandsdottir), "Nordic Music Export Office" programmu vadītāja, intervēs vienu no ietekmīgākajām sievietēm Zviedrijas mūzikas nozarē, Roxette menedžeri Marī Dimberju (Marie Dimberg). Viņām abām būs arī nozīmīga loma diskusiju panelī par pieaugošo  mūziķu menedžeru nozīmi.

Arvo Perta centra vadītājs Mihaels Perts (Michael Pärt) stāstīs par savu neparasto pieredzi kā vienam no pieprasītākajiem mūzikas producentiem un redaktoriem, kura darbu skaitā ir sadarbība ar tādiem māksliniekiem kā Bjorku, Pīteru Džeksonu (Peter Jackson) un Frensisu Fordu Kopolu (Francis Ford Coppola). 

Sīki un plaši tiks apskatīta filmu un TV projektu mūzikas redaktoru loma; diskusiju panelī piedalīsies izcilākie speciālisti, kuru darbs ir atrast mūziku filmām un TV šoviem - Andrea fon Forstere (Andrea von Foerster) (Firestarter Music), Tomass Golubics (Thomas Golubic) (SuperMusicVision), Kalifornijas radio "KCRW" raidījumu vadītājs Kriss Douridass (Chris Douridas). Diskusiju vadīs Jūnass Hulsts (Jonas Holst) no Zviedrijas mūzikas izdevniecības "Universal Publishing Sweden".

Žurnāla "MOJO" pārstāvis Kīrons Tailers (Kieron Tyler) intervēs vienmēr atklāto un polemisko mūziķu menedžeri un mūzikas nozares populāro grāmatu autoru Saimonu Neipīru Bellu (Simon Napier-Bell), kurš stāstīs par savu daudzkrāsaino dzīvi mūzikas industrijā.

Mūzikas žanra inovatori un robežu nojaucēji, to skaitā klasikās mūzikas reivu revolucionārs Brendans Jans Valšs (Brendan Jan Walsh) un Īslandes ierakstu leibla" Bedroom Community" dibinātājs Valgeirs Sīgurdssons (Valgeir Sigurdsson), apspriedīs, kā pastāvīgi mainīgie mūzikas klausīšanās rīki paplašinājuši mūzikas pieredzi, ko gūstam un sagaidām no mūzikas - no klasiskās līdz tehno.

Diskusiju panelī, kas veltīts CEETEP (Centrāleiropas un Austrumeiropas talantu apmaiņas programma), kas būs uzmanības centrā 2016. gada Eurosonic festivālā, tiks apspriesta straujā jauno mūzikas tirgu attīstība Eiropā, pierādot faktu, ka termins "Austrumeiropa" ir izzudis un vairs nav lietojams. Mēs visi esam Eiropā bez priedēkļiem. To pierādīs dziļāka izpēte par tādiem strauji augošiem tirgiem kā Polija un Austrija un Krievijas mūzikas biznesa stāvokļa apskats.

Citu tēmu skaitā ir radošo pilsētu dzinējspēks, mūzikas vērtība, neatkarīgu ierakstu leiblu dzīvotspējas saglabāšana, mūzikas radio nākotne, vajadzība pēc atvērtas un plašas mūzikas izglītības.

Pirmo reizi TMN notiks ātro tikšanos sesijas, ko organizēs "Music Estonia"; tajās reģionālajām mūzikas kompānijām palīdzēs personīgi satikties ar mūzikas industrijas ietekmīgākajām personām.

Konferenci noslēgs tradicionālā izklaidējošā "Check My Demo" sesija, kurā nozares eksperti sniegs savus komentārs par festivāla dalībnieku ierakstiem.

Visa konferences programma ar tēmām un lektoriem ir pieejama internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!