Foto: Publicitātes foto
Sestdienas vakarā pēc ilgstoša pārtraukuma uz skatuves kāps "Neglected Fields" — pašmāju tehniskā death metāla apvienība, kura pirms desmit gadiem iekaroja Eiropas skatuves, bet tad izbeidza savu darbību.

Sākuši darbību pirms divdesmit gadiem Rīgā, ar pirmajiem koncertiem un kvalitatīvi nostrādātu demoierakstu "Sansara" (1996.), tolaik jaunie censoņi "Neglected Fields" parādīja, ka viņu mūzikai būs iekšā dziļāks saturs nekā smagajā mūzikā pārāk bieži īstenotā alus un pretējā dzimuma apdziedāšana: pretstatā citām Eiropas grupām, viņi liriskās tēmas ņēma no senās indoeiropiešu dzīvesziņas un filosofiskajiem priekšstatiem, stāsta koncerta organizatori. Pilnmetrāžas debijas albums "Synthinity" (1998.) ir ticis pārizdots piecas reizes, kas apliecina albuma vērtību ne tikai kritikas vērtējumā, bet arī komerciāli.

Sekoja kritikas augstu novērtētais ieraksts "Mephisto Lettonica" (2000.) un "Splenetic" (2006.), kas tuvināja "Neglected Fields" Eiropas smagās mūzikas zvaigznājam: sekoja koncerti tuvās un tālās ārzemēs, ieskaitot vienu no pasaules vadošajiem smagās mūzikas festivāliem "Brutal Assault". Kompozīciju "Teufelswerk" no pēdējā albuma "Splenetic" kritiķi atzina par visu laiku labāko individuālo dziesmu latviešu smagajā mūzikā, stāsta koncerta organizatori.

Pašā augšupejas kulminācijā "Neglected Fields" pārtrauca darbību: grupas dibinātājs Sergejs "Destruction" Kustovs bija aizņemts ar kluba "Melnā Piektdiena" uzturēšanu, bet pārējie dalībnieki paralēli bērnu laišanai pasaulē spēlēja citās grupās, tādās kā "Preternatural", "Biomorph" un - kopā ar pasaulē komerciāli vissekmīgākās blekmetāla grupas "Cradle of Filth" bundzinieku Martusu - projektā "Inner Fear". "Neglected Fields" atkal kāps uz skatuves, lai šovasar dotos garā festivālu tūrē pa Eiropu, ieskaitot to pašu "Brutal Assault" festivālu un citus. 

Koncerts klubā "Melnā Piektdiena" (Brīvības ielā 193c, Rīgā) notiks sestdien, 18.aprīlī. Pirms "Neglected Fields" spēlēs jaunā latviešu progmetāla grupa "Legacy ID" un igauņu veterāni "Horricane", kuri Latvijā pēdējoreiz spēlējuši pirms 11 gadiem. Biļetes iepriekšpārdošanā no 5 eiro - koncerta dienā kluba kasē būs dārgākas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!