Foto: Publicitātes foto
Gaismas un enerģijas namiņi, interaktīvi gaismas objekti un mūsdienu dizainā iedzīvinātas tradicionālās latviešu rakstu zīmes apspīdēs "Positivus" festivāla naktis, radot īpašu gaisotni festivāla viesiem, stāsta festivāla organizatori.

Noslēdzoties trešajam AS „Latvenergo” produktu līnijas „Elektrum” un "Positivus" rīkotajam mākslas objektu konkursam, ir izvēlēti pieci gaismas objektu pieteikumi, kuriem tiks piešķirts līdz 1000 eiro idejas realizēšanai "Positivus" festivālā.

“Inovatīvi, oriģināli un pārsteidzoši – šogad pieteiktie darbi bija tiešām kvalitatīvi, un bija sarežģīti izvēlēties pašus labākos. Mūsu izvēli noteica neordinārie risinājumi un dizains, kas raksturo visus piecus uzvarējušos darbus. Jo īpaši priecājamies par to, ka vairāki mākslinieki festivālā atgriežas atkal un atkal, lai uzburtu īpašo, tikai Positivus raksturīgo gaisotni un noskaņu, jo "Positivus" festivāls ir mākslas un mūzikas svinēšanas svētki,” saka "Positivus" festivāla organizators Ģirts Majors.

"Positivus" festivālā 2015.gadā gadā gaismas objektus veidos Krišs Rozenštoks un Kristaps Blaubergs (House of Light), Atis Izands un Oskars Zāraks (Griezies līdzi!, Perspektīva), Niklāvs Krievs un Helvijs Matulis (Enerģijas namiņš) un Liene Ance Vārtukapteine (you miss).

Objekts "House of Light" simbolizēs nezūdošu robežu starp dabu, enerģiju un cilvēku un to savstarpējo mijiedarbību, gaismas objektu kopums Griezies līdzi simboliski atveidos pasaules griešanos un krāsainas emocijas, objekts Perspektīva simbolizēs festivāla apmeklētāju pozitīvās enerģijas impulsus, Enerģijas namiņš atveidos mūziku, festivāla māksliniekus, festivāla laiku un telpu, kā arī festivāla atmosfēras baudītājus, savukārt milzīgā Jumja zīme you miss simbolizēs auglību un zemes svētību, savos konkursa pieteikumos norādījuši mākslinieki.

Iesniegtos darbus izvērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā darbojās Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors, Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs, vides mākslas eksperts Aigars Bikše, Positivus festivāla organizatori, uzņēmuma Latvenergo un zīmola aktivizācijas aģentūras “SponsorKing” pārstāvji. Informācija par konkursa uzvarētājiem un labāko projektu autoriem tiks publicēta "Latvenergo" un "Positivus" festivāla mājaslapā. Konkursa organizatori ar labāko darbu autoriem sazināsies personīgi, lai vienotos par darbu realizēšanu "Positivus" festivālā un balvu nodošanu.

Devītais "Positivus" festivāls, kas no 17. līdz 19. jūlijam norisināsies Salacgrīvas Zvejnieku parkā, kā ierasts, būs notikums visiem augstvērtīgas mūzikas un traku ballīšu cienītājiem.

Tajā uzstāsies "Warpaint", "Rival Sons", "Ghostpoet", Roberts Plānts un "The Sensational Space Shifters", "Placebo", "Kasabian", "St.Vincent", "Basement Jaxx", Toms Odels, "Jungle", "Charli XCX", "Lamb", "Everything Everything", "Fenech-Soler", Džeks Gerets, "Ewert and the Two Dragons", "The Sound Poets", "Kate Boy", "King Gizzard&The Lizard Wizard", "Triana Park", "Max Jury", "Soak", "Peace", "East India Youth", "Indiana", "Tropic", "Vök", Jenni Ābrahamsone, "Rangleklods" un "Public Access T.V".

Biļetes nopērkamas "www.positivusfestival.com", "Biļešu servisa" kasēs un "Nordea" bankomātos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!