Foto: F64

Komponists Imants Kalniņš savu politisko uzskatu dēļ nolēmis šogad nepiedalīties Imantdienās.

"Imantdienas šogad būs savādākas nekā citus gadus, jo pats komponists tajās nolēmis nepiedalīties savu politisko uzskatu dēļ, taču Imanta Kalniņa mūzikas kolektīvi paliek uzticīgi mūzikai, dziesmām un pats galvenais - savai publikai. Tieši tāpēc Imantdienu koncerts notiks kā ierasts," norāda "Premium art".

Gadskārtējie Imanta Kalniņa mūzikas svētki Imantdienas Cēsu Pils parka estrādē norisināsies sestdien, 11. jūlijā.

Koncerta pirmajā daļā uzstāsies Olga Rajecka un grupa "Turaidas Roze", atskaņojot albuma "Buramdziesmas" programmu.

Turpinājumā gaidāma grupas "Autobuss debesīs" uzstāšanās, atskaņojot 2001. gada albuma "Logs puspavērts" dziesmu programmu. Par godu šim notikumam grupa apvienojusies tās oriģinālajā sastāvā, uz vienas skatuves pulcējot visus mūziķus, kas dažādos laikos muzicējuši grupā. Tāpat kā 2001.gada ierakstā, šogad Imantdienās kopā ar Martu Kristiānu Kalniņu dziedās Rēzija Kalniņa.

Imantdienu pēdējā daļā pēc vairāku gadu pauzes uz Cēsu Pils parka estrādes skatuves atgriezīsies leģendārā grupa "Menuets" ar visu laiku iemīļotāko dziesmu programmu. Koncerta noslēgumā gaidāma jau par tradīciju kļuvusī sadziedāšanas ar publiku.

Sēdvietas uz Imantdienu koncertu jau ir pārdotas, taču "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv pieejamas ieejas biļetes. Ieejas biļetes varēs nopirkt arī pirms koncerta sākuma pie ieejas estrādē.

Kalniņš jau vairākkārt publiski paudis atbalstu Krievijas politikai, tostarp atzinīgus vārdus veltot Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Komponists arī ir pieņēmis islāmticību. 2011.gadā izdots viņa četrus gadus tulkotais Korāns.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!