No 17. līdz 19. jūlijam Salacgrīvā norisināsies "Positivus" festivāls, kura programma ir apjomīga un iespaidīga. "Delfi Kultūra" piedāvā desmit interesantu mākslinieku un grupu izlasi, kurus vērts pavērot uz skatuves.

Kā jau visos festivālos, arī šajā programma ir jāpārdomā rūpīgi – ieteicams jau iepriekš izvērtēt savas spējas un karstākās vēlmes, jo visu reizē, diemžēl, nevar paspēt – vairākas uzstāšanās pārklājas.

Izcelt desmit grupas un māksliniekus pārējo vidū ir sarežģīts uzdevums un arī ārpus šīs izlases paliek ne viens vien lielisks mūziķis. Atliek vien izdomāt savu plānu, kuru, starp citu, ļoti ērti iespējams izveidot "Positivus" mobilajā aplikācijā, un tad jau kravāt somas, lai dotos uz Salacgrīvu.

'Sigma'

Foto: Publicitātes foto

Jau desmit gadus pastāvošās grupas "Sigma" mūzikā apvienotas poproka, indīroka un elektroniskās mūzikas ietekmes, ko papildina arī amerikāņu minimālisma mūzikas idejas. Pavasarī grupa izdeva debijas albumu "Sazaroto taku dārzs", kas pierādījā grupas kvalitāti - viņu repertuārā ir intelektuāla, izsmalcināta, bet vienlaikus mūsdienīga mūzika.

Atskats uz grupas 'Sigma' albuma 'Sazaroto taku dārzs' prezentāciju

'Laika suns'

Foto: DELFI

Mūsdienīgās rokmūzikas apvienība "Laika suns" festivālā prezentēs savu jauno albumu "Gaismas lādiņš". Grupa savā koncertdzīvē ir ļoti aktīva - arī aizvadītā gada "Positivus" un "Laba daba" festivālos apvienība pierādīja sevi kā fenomenāli aizraujošu koncertgrupu - "Laika suns" dzīvās performances sniegums ir ne tikai enerģisks un aizraujošs, bet arī tehniski kvalitatīvs.

Jaunā grupas 'Laika Suns' albuma apskats

'The Big Bluff'

Foto: Publicitātes foto

"The Big Bluff" ir latviešu mūziķu trio, kuru muzikālo materiālu caurvij ietekmes no rokenrola, blūzroka un rockabilly žanriem. Pērn apvienība prezentēja arī debijas albumu un kopš tā brīža piedzīvojusi popularitātes pieaugumu. Par spīti samērā neatpazīstamajam vārdam, grupa ir ārkārtīgi pieredzējusi - tās "alter ego" ar nosaukumu "Čehols" savā laikā uzstājusies arī prominentajā Berlīnes blūza festivālā. Katrs ansambļa koncerts izvēršas pār kārtīgu rokenrola ballīti.

Foto: grupa 'The Big Bluff' kravasmašīnā prezentē savu jauno albumu

'The Pink Elephant'

Arī psihedēliskā roka grupa "The Pink Elephant" nesen debitējuši ar albumu "Mellowing". Jauno, talantīgo un entuziastisko mūziķu grupa apbrīnojami kvalitatīvi miksē rokmūzikas zelta laikmeta un mūsdienu indī psihedēlijas ietkemes, kopā veidojot savu unikālo rokrakstu. Albuma tūrēs ansamblis guvis arī labu koncertu rūdījumu un viņu priekšnesums neliks vilties ne tikai rokmūzikas entuzaistiem, bet arī vienkāršam klausītājam.

Atskats uz 'The Pink Elephant' debijas albuma prezentāciju

Vladislavs Nastavševs

Foto: Kadrs no video

Vladislavs Nastavševs ir ne tikai ģeniāls teātra režisors, bet arī apbrīnojamas balss īpašnieks. Pēc atsevišķiem koncertiem dažādos teātra festivālos, par viņa muzikālajām spējām cilvēki varēja pārliecināties koncertu sērijā "Eskeipista dienasgrāmata 2", kas norisinājās Jaunajā Rīgas teātrī.

'St. Vincent'

Foto: Publicitātes foto

Viena no neparastākajām "Positivus" māksliniecēm šogad ir "St. Vincent" - Annija Erīna Klārka, kas uzstājas kopā ar pieticīga izmēra grupu. Amerikā dzimusī dziedātāja ir multiinstrumentāliste, taču viņas specialitāte ir ģitāra - Klārkas vārds bieži ierindojas ietekmīgāko mūsdienu ģitāristu topos. "St. Vincent" izdevusi četrus solo albumus un vienu kopdarbu ar grupas "Talking Heads" līderi Deividu Bernu. Par 2014. gadā izdoto albumu "St. Vincent" viņa šogad apbalvota arī ar "Grammy" balvu.

'Ghostpoet'

Foto: Publicitātes foto

Obaro Edžimive - pazīstams kā "Ghostpoet" - ir britu dziedātājs un mūziķis. Balansējot uz netipiska hiphopa, eksperimentālas elektroniskās mūzikas robežām, un to visu izpildot ar dzīvu sastāvu "Ghostpoet" nereti tiek saukts par vienu no neparastākajiem savas scēnas māksliniekiem.

'Warpaint'

Foto: Publicitātes foto

Četru dāmu veidotā apvienība "Warpaint" dibināta 2004. gadā un līdz šim izdevusi divus pilnmetrāžas albumus, uzstājusies lielākajos pasaules festivālos un sasniegusi ievērojamu atzinību. Interesanti, ka grupas debijas EP "Exquisite Corpse" miksējis un māsterējis kādreizējais "Red Hot Chili Peppers" ģitārists Džons Fruščiante. Ansamblis pārsteidz ar emocionālu, niansētu un vienlaikus pietiekami atraktīvu skanējumu.

Toms Odels

Foto: Publicitātes foto

24 gadus vecais britu siržu lauzējs un smukulītis Toms Odels "Positivus" festivālā uzstājās arī 2013. gadā un toreiz pierādīja, ka viņa karjeras pamatā nav tikai glītie sejas vaibsti. Odela arsenālā ir prasme spēlēt klavieres, izteiksmīga balss un ķēriens uz atmiņā paliekošajām melodijām, līdz ar to koncerts patiks ne tikai trakojošiem meiteņu pūļiem, bet arī mūzikas baudītājiem.

Roberts Plānts un 'The Sensational Space Shifters'

Foto: DELFI

Viens no svarīgākajiem cilvēkiem rokmūzikas vēsturē - grupas "Led Zeppelin" solists Roberts Plānts pēc leģendārās grupas darbības beigām ir aktīvi veidojis solokarjeru, taču vairākas reizes mainījis savu pavadošo grupu.

Ar sastāvu, kuram dots nosaukums "Robert Plant and The Sensational Space Shifters", Plānts darbojas kopš 2012. gada un 2014. gadā izdots arī albums "Lullaby and the Ceaseless Roar", taču koncertos viņš mēdz izpildīt arī dažas "Led Zeppelin" dziesmas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!