Foto: Publicitātes foto

Ar pasaulslavenās Franča Lehāra operetes "Jautrā atraitne" izrādēm 26. septembrī un 3. oktobrī kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Latvijas Operetes fonds sāk jauno sezonu, piedāvājot iespēju pavasarī iestudēto izrādi noskatīties tiem, kas to vēl nav paguvuši, portālu "Delfi" informē Latvijas Operetes fonda pārstāvji.

Apburošās un bagātās atraitnes Hannas Glavarī lomā 26. septembrī būs Anta Jankovska no Itālijas, 3. oktobrī – Sonora Vaice. Operetes Jautrā atraitne iestudējumā piedalās Latvijā labi pazīstamas skatuves zvaigznes un spoži talantīgi solisti – Nauris Indzeris, Jolanta Strikaite, Dainis Skutelis, Trīs Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs, kā arī Inese Jasmane-Rūrāne, Inguna Švāne, Andris Lapiņš, Imants Erdmans, Jānis Kirmuška, Zigurds Neimanis, koris, dejotāji un orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Izrādes režisors Jānis Kaijaks, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs Ivars Noviks, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, mākslinieciskais konsultants – diriģents-vecmeistars Jānis Kaijaks, producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonda vadītāja.

Jautrā atraitne ļaus iepazīt operetes burvību un aizmirsties no ikdienas rūpēm, izjust Franča Lehāra mūzikas valdzinājumu, asprātīgos un smalka humora piesātinātos dialogus, dzīvespriecīgās dejas. Šī izrāde – pasaules klases operetes žanra etalons, ir par mīlestību. Par to, ka mīlestība ir svarīgāka par visu, – tikai tā var glābt valsti no bankrota un pasauli no jauna neprāta. Tās dēļ mēs esam gatavi uz visu!

2015. gadā Franča Lehāra operete Jautrā atraitne atzīmē savu 110.dzimšanas dienu. Un visus šos gadus Zelta laikmetā tapusī muzikālā pērle ir spoži mirdzējusi uz prestižāko teātru skatuvēm visā pasaulē. Tās sižets veidots pēc Henrija Meilnaca darba "Sūtniecības atašejs".

Latvijas operetes fonds attīsta operetes žanra tradīcijas Latvijā un veido profesionālu Operetes teātri Rīgā. Tā kontā ir izrādes: Niko Dostāla operete Klīvija, Franča Lehāra operete Jautrā atraitne, muzikāls uzvedums Brodveja stilā bērniem Paukojam un šmaukojam. Šovasar dibināts un jūlijā krāšņi noticis Operetes festivāls Ikšķilē.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem, pensionāriem. Papildus informācija par biļešu rezervāciju pa tālruni 25123145.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!