Foto: Publicitātes foto

Sestdien Spānijā norisinājās Tolosas starptautiskais koru konkurss, kurā godalgotas vietas izcīnīja Emīla Dārziņa jauktais koris un Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris "Tiāra", informē Emīla Dārziņa jauktā kora pārstāve Aiva Švēde.

Emīla Dārziņa jauktais koris izcīnīja trešo vietu tautas mūzikas kategorijā.

Koris ieguva 452,5 punktus, kas ir tikai par 1,5 punktiem mazāk nekā pirmās vietas ieguvējiem - Francijas korim "Mikrokosmos". Emīla Dārziņa jauktais koris saņēma arī Basku zemes pašpārvaldes un žūrijas speciālbalvu par labāko basku komponista Havjera Sarasolas skaņdarba "Maiteagoak" interpretāciju. "Esam ļoti gandarīti par kora sasniegumu un lepni, ka Emīla Dārziņa kora izpildījums aizkustināja komponistu un skatītājus," izteicās kora diriģenti Nora Vītiņa un Rūdolfs Krēsliņš. Papildus konkursam koris sniedza piecus koncertus dažādās Basku zemes pilsētās, priecējot kora mūzikas cienītājus ar Latvijas un pasaules komponistu "a cappella" mūziku.

Konkursā piedalījās arī Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris "Tiāra", kas diriģentes Airas Birziņas vadībā ieguva otro vietu bērnu koru kategorijā, piekāpjoties Katalonijas korim.

Tolosas koru konkurss katru gadu pulcē labākos pasaules korus. Konkursa dalībnieki tiek atlasīti un uzaicināti piedalīties, rūpīgi izvērtējot to līdzšinējos sasniegumus, māksliniecisko kvalitāti un repertuāru. Konkurss ir viens no sešiem pasaules koru "Grand Prix" izcīņas posmiem, un šogad tajā piedalījās kolektīvi no Argentīnas, ASV, Japānas, Zviedrijas, Francijas, Spānijas, Norvēģijas, Ungārijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!