Foto: LETA

Par godu Latvijas proklamēšanas gadadienai Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti" 18. novembrī, kā ik gadu, rīkos svētku koncertus Rīgā un visos Latvijas novados.

Koncerti notiks Alsungā, Balvos, Bauskā un Madonā. Rīgas koncerts, kas notiks Latvijas Nacionālajā teātrī, tiks translēts LTV1 un Latvijas Radio "Klasika" plkst. 17.30. Novadu koncertu norises vietās notiks Valsts prezidenta uzrunas pārraidīšana.

Latvijas Republikas 97. gadadienai veltītajos svētku koncertos pēc Valsts prezidenta ierosinājuma - izcelt Latvijas jaunos talantus - uzstāsies novadu mūzikas skolu audzēkņi, pedagogi, šova "Radīti mūzikai" laureāti un spilgtākie jaunie akadēmiskās un džeza mūzikas solisti.

Valsts svētku koncertā 18. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī uzstāsies soprāns Margarita Vilsone, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole - Georgs Sarkisjans, kas skolojies Latvijā un Vācijā, kā arī jaunā džeza zvaigzne Dāvis Jurka.

Atskaņoti tiks Jurjānu Andreja, Jāzepa Vītola, Jāņa Mediņa un Jāņa Ivanova skaņdarbi. Koncertā skanēs arī mūsdienu skaņraža Pētera Butāna mūzika, stāsta koncertu organizatori.

Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri šajā vakarā diriģēs Imants Resnis.

Alsungas kultūras namā uzstāsies "Xylem Trio" - Oskars Petrauskis (saksofons), Raimonds Petrauskis (klavieres), Rihards Zaļupe (sitaminstrumenti) kopā ar Latvijas TV šova "Radīti mūzikai" 2015 gada uzvarētāju no Alsungas Miku Akotu (ģitāra). Svētku koncerta programmā skanēs Emīla Dārziņa, Ulda Marhilēviča, Zigmāra Liepiņa, Raimonda Tigula un Raimonda Petrauska skaņdarbi.

Balvu Kultūras un atpūtas centrā viesosies Rīgas Doma zēnu koris diriģenta, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieka Mārtiņa Klišāna vadībā. Kopā ar pianisti Agnesi Egliņu koris un kora solisti atskaņos Georga Fridriha Hendeļa, Volfganga Amadeja Mocarta, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna un Valta Pūces skaņdarbus. Klarnetes solo - Balvu mūzikas skolas pedagogs Arnis Graps.

Bauskas Kultūras centrā orķestra "Sinfonietta Rīga" un diriģenta Andra Veismaņa izpildījumā skanēs Kristofa Vilibalda Gluka, Volfganga Amadeja Mocarta, Gundara Pones, Georga Pelēča un Emīla Dārziņa skaņdarbi. Solisti - Bauskas mūzikas skolas 3. vijoles klases audzēkne Ance Ūdre, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 5. vijoles klases audzēknis, Starptautiskā Mocarta konkursa Ķīnā 1. vietas ieguvējs Daniils Bulajevs, orķestra Sinfonietta Rīga mūziķis Ivo Krūskops (vibrafons).

Madonas pilsētas kultūras namā klausītājus priecēs Elīna un Vestards Šimkus. Elīna Šimkus kopā ar koncertmeistari Ēriku Apeini dziedās Emīla Dārziņa un Jāzepa Vītola solodziesmas, Vestards Šimkus atskaņos Lūcijas Garūtas, Jāņa un Jāzepa Mediņu skaņdarbus, kā arī savu kompozīciju. Programmā iekļauts arī skaņdarbs Elīnas un Vestarda kopīgā izpildījumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!