11. decembrī "Latvijas Radio 5 - Pieci.lv" raidījumā "Pieci Rīti" svinīgā ceremonijā tika izziņots pirmās "Austras balvas" ieguvējs. Par to kļuvusi dziesminiece Alise Joste un viņas otrais studijas albums "Hardships Are Ships", kas atzīts par labāko albumu Latvijā šogad.

Paziņot uzvarētāju radio studijā bija ieradušies "Austras balvas" organizatori Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns, kā arī mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, kurš ir balvas nosaukuma autors.

Cita starpā viņi atzīmēja, ka uzvarētājs tika noteikts ļoti sīvā konkurencē, jo līdz pat pēdējā žūrijas dalībnieka balsojumam uz koktēlnieka Daniela Vainakovska radīto ozolkoka Austras koka trofeju pretendējuši trīs ieraksti, no kuriem par labāko beigās atzīts tieši "Hardships Are Ships". Pasākumu plānots iedibināt kā tradīciju un rīkot arī pēc gada.

Ņemot vērtā to, ka Joste šajās dienās koncertē Lietuvā, par savu uzvaru viņa tika informēta telefoniski. Mūziķe neslēpa savu saviļņojumu, atzīstot, ka neesot ticējusi, ka varot uzvarēt: "Protams, man gribējās cerēt, ka es varētu būt uzvarētāja, taču es sev to neļāvu, jo likās, ka nē, tā taču nevar būt! Tā nu visu nakti nomurgoju, nevarēju kārtīgi pagulēt, gaidot šo mirkli. Tas ir ļoti liels gods būt pirmajai, kas iegūst "Austras balvu", un esmu par to ārkārtīgi gandarīta!"

"Austras balva" ir apbalvojums gada labākajam Latvijas albumam, neatkarīgi no tā žanra vai popularitātes. Uz balvu varēja pretendēt pilnīgi visi mūzikas ieraksti, kas izdoti laika posmā no 2014. gada 18. novembra līdz šī gada 18. novembrim Latvijā vai ārzemēs, ar vismaz vienu latvieti starp šī darba autoriem.

"Austras balvas" žūrijā līdz ar projekta organizētājiem - portāla "Intro.lv" žurnālistiem Lauri Anstrautu un Normundu Vucānu - atrodami arī daudzi no pazīstamākajiem vārdiem Latvijas mūzikas žurnālistikā un mūzikas industrijā. To skaitā ir "Pieci.lv" dīdžeji Toms Grēviņš, Artis Volfs un Karmena Stepanova, "Radio 7" izveidotājs un ētera personība Egons Reiters, "Positivus" festivāla organizators Ģirts Majors, avīzes "Diena" mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, mūziķis Goran Gora, elektroniskās mūzikas producents un mūzikas žurnālists Alekss Kaulss, portāla "Delfi" kultūras redaktors Henriks Eliass Zēgners, hiphopa kultūras veicinātājs un žurnālists Mārtiņš Pavasaris, grupas "Satellites LV" līderis un portāla "Tvnet" mūzikas redaktors Jānis Žilde, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, kā arī radio "Naba" dīdžejs Atis Žagars.

Uz pirmās "Austras balvas" pretendēja šādi albumi:

Alise Joste - "Hardships Are Ships";
"Instrumenti" - "Iekams";
Kashuks - "Fiction";
"Laika Suns" - "Gaismas Lādiņš";
"Mona De Bo" - "Īstenībā";
Ozols - "Atpakaļ Nākotnē";
"Sigma" - "Sazaroto Taku Dārzs";
"Skyforger" - "Senprūsija";
"The Pink Elephant" - "Mellowing";
"The Sound Poets" - "Pulsē".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !