Foto: LETA
Ziemassvētkos rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalas hallē un svētku koncertos galvaspilsētas kultūras centros un dievnamos, kā arī aicināti apmeklēt svētku tirdziņus un vides objektu festivālu "Ziemassvētku egļu ceļš", informē Rīgas domes Izglītības, sporta un kultūras departamenta pārstāve Indra Vilde.

Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalas hallē, kas notiks 25. decembrī un 26. decembrī, klausītājus priecēs pianists Vestards Šimkus, solisti Elīna Šimkus, Kalvis Kalniņš, dziedātāji Ieva Kerēvica un Marts Kristiāns Kalniņš, kā arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas koris un jauktais koris "Aura", diriģents Kaspars Ādamsons, Rīgas Doma zēnu kora solists Patriks Tabaks un Vidzemes kamerorķestris. Koncertā skanēs pazīstamas operu ārijas un fragmenti no Karla Orfa iedvesmojošās kantātes "Carmina burana", uzmirdzēs klaviermūzikas pērles, populāras kino melodijas, slaveni mūzikli un Džordža Gēršvina kompozīcijas.

No apcerīga klusuma ar mīlestības spēku līdz mūžīgajai gaismai vedīs Riharda Dubras opuss "Silence, Love and Light", bet ar vieglu ironiju uz trako Ziemassvētku iepirkšanos palūkojies jaunais komponists Jēkabs Jančevskis savā darbā "Trakās dienas". Gaišu svētku noskaņu koncertā uzburs Raimonda Paula, Zigfrīda Muktupāvela un Aigara Voitišķa melodijas, kā arī neiztrūkstošās tradicionālās Ziemassvētku dziesmas.

22. decembrī, 23. decembrī un 25. decembrī Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā notiks jau tradicionālie jauniešu kora "Balsis" Ziemassvētku koncerti, kurus šoreiz kuplinās Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris, kā arī tenors Mārtiņš Zvīgulis, baritons Nauris Indzeris, soprāns Laima Lediņa un mecosoprāns Sabīne Krilova, diriģents Ints Teterovskis.

Svētvakaru 24. decembrī un svētkus 25. decembrī ieskandinās koncerts "Ziemassvētku noskaņa", kas notiks Lielajā ģildē, piedaloties Rīgas kamerkorim "Ave Sol", Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu korim, instrumentālajai grupai Kristapa Krievkalna vadībā, diriģentiem Andrim Veismanim un Romānam Vanagam. Koncertā klausītāji dzirdēs arī solistu Gintas Krievkalnas, Sniedzes Kaņepes un Mārtiņa Zvīguļa dziedājumu.

Savukārt 26. decembrī un 27. decembrī šajā vietā klausītājus gaidīs orķestra "Rīga" bigbends diriģenta Raita Ašmaņa vadībā, solisti Aminata Savadogo, Daumants Kalniņš, Ingus Pētersons, Mārtiņš Ruskis un Armands Siliņš koncertā "Tribute to Frank Sinatra".

26. decembrī Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā klausītāji gaidīti koncertā "Magnificat", kurā piedalīsies vairāki kori un solisti Annija Ādamsone, Maksims Ļaščenko, Lāsma Sondore, Vilhelms Georgs Vācietis un Anete Viļuma. 27. decembrī Rīgas Svētā Jāņa baznīcā skanēs Johana Sebastiana Baha "Ziemassvētku oratorija". To atskaņos Vidzemes kamerorķestris, diriģents Andris Veismanis, Rīgas kamerkoris "Ave Sol", solisti Evija Mārtinsone, Laura Grecka, Mārtiņš Zvīgulis un Kalvis Kalniņš.

Svētku pasākumi notiks arī kultūras centros - koncerts "Viss sākas ar mīlestību" būs dzirdams kultūras centrā "Imanta", bet kultūras centrā "Iļģuciems" gaidīti bērni uz izrādi "Sunītis un kaķīte svin Ziemassvētkus".

Līdztekus koncertiem iedzīvotāji aicināti apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus un vides objektu festivālu "Ziemassvētku egļu ceļš", kurā šogad apskatāmas 43 mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotas egles. Vides objekti visā to krāšņumā redzami laikā, kad iedegts pilsētas apgaismojums.

Ziemassvētku pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma atrodama interneta vietnē "www.kultura.riga.lv", bet drukātā veidā tā pieejama tūrisma informācijas centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un kultūras centros.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!