Foto: Reuters/Scanpix

Austrālijas rokgrupa AC/DC pirmdien apturēja savu koncertu turneju ASV, jo ārsti brīdinājuši grupas dziedātāju Braienu Džonsonu, ka viņš riskē kļūt pilnīgi nedzirdīgs.

68 gadus vecajam Džonsonam "ārsti ir ieteikuši nekavējoties apturēt turneju vai riskēt ar pilnīgu dzirdes zudumu", teikts grupas paziņojumā.

"AC/DC", kas ir slavena ar ļoti skaļiem koncertiem, paziņoja, ka atlikušos 10 koncertus ASV turnejā tā sarīkos vēlāk, domājams, ar kāda viesvokālista piedalīšanos.

Džonsons, kurš ir pazīstams ar viņam raksturīgu cepuri un balsi, pievienojās grupai 1980. gadā pēc tam, kad tās dziedātājs Bons Skots miris pēc lielas dzeršanas kādā ballītē.

Vienu no tagad atliktajiem koncertiem bija plānots otrdien rīkot Atlantā. Grupa arī bija plānojusi 4. aprīlī uzstāties Medisonskvērgārdenā Ņujorkā.

Vēl nav zināms, vai "AC/DC" spēs sarīkot savas turnejas "Rock or Bust" Eiropas daļu, kuras sākums ir paredzēts 7. maijā Lisabonā un kas noslēgtos 12. jūnijā ar koncertu Dānijas pilsētas Orhūsas parkā, kurā ir vietas 46 tūkstošiem klausītāju.

Džonsona dzirdes problēmas ir tikai viens no šīs grupas sarežģījumiem.

"AC/DC" jaunākais albums "Rock or Bust", kas iznāca 2014. gadā, ir pirmais, kurā nepiedalījās dibinātājs un ģitārists Malkolms Jangs, kurš ir aizgājis no grupas vecuma demences dēļ.

Grupa ir atvadījusies arī no bundzinieka Fila Rada, kurš Jaunzēlandē tika notiesāts par draudiem nogalināt vīrieti, kas bija strādājis pie viņa.

"AC/DC" kopš 1973. gada ir pārdevusi vairāk nekā 200 miljonus albumu, un tās albums "Back in Black" ir starp lielākajiem bestselleriem mūzikas vēsturē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!