Foto: AFP/Scanpix
71 gada vecumā aizsaulē aizgājis progresīvās rokmūzikas leģenda un grupas "Emerson, Lake & Palmer" dibinātājs Kīts Emersons, vēsta BBC.

Nāves cēlonis pagaidām vēl nav zināms. Izcilā taustiņinstrumentu virtuoza nāvi apstiprināja "Emerson, Lake & Palmer" pārstāvis Karls Palmers.

Kīts Emersons ieguva pasaules slavu, pateicoties saviem šoviem, spēlējot klavieres un "Hammond" ērģeles. Līdzās grupām "Pink Floyd", "Genesis" un "Yes" Emersonu uzskata par vienu no īpatnējākajiem un arī ietekmīgākajiem progresīvā roka pārstāvjiem.

Kīts Noels Emersons ir dzimis 1944. gadā Lielbritānijā. Jau bērnībā viņš ieguva lielisku muzikālo izglītību, kas palīdzēja viņam vēlāk radīt jaunu un oriģinālu stilu, kas apvieno sevī vairākus mūzikas virzienus.

20 gadu vecumā Emersons dibināja grupu "The Nice". Kopā ar to mūziķis pirmo reizi izmantoja "Hammond" ērģeles, lai izpildītu kompozīcijas blūza, džeza un roka stilā. Emersons kļuva par pirmo mūziķi, kurš pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados sāka koncertos izmantot "Moog" sintezatoru, no kura mākslinieks spēja izvilināt visdaudzveidīgākās skaņas.

1970. gadā Emersons, basģitārists Gregs Leiks un bundzinieks Karls Palmers dibināja grupu "Emerson, Lake & Palmer". Nākamo 10 gadu laikā grupa "Emerson, Lake & Palmer" ne reizi vien sevi skaļi pieteica ar novatorisko pieeju roka un klasiskajai mūzikai, laižot klajā vairākus veiksmīgus albumus un uzstājoties visā pasaulē skaļu ovāciju pavadībā.

Astoņdesmitajos gados Kīts Emersons sāka veidot solo karjeru, laida klajā vairākus albumus un rakstīja mūziku mākslas un animācijas filmām Holivudā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!