Foto: LETA

Siguldas koncertzāle "Baltais flīģelis" jauno koncertsezonu atklās sestdien, 17. septembrī, plkst. 19.00. Šoreiz ar īpašu mākslinieka portretējumu – Oļģerta Grāvīša 90. jubilejas koncertprogrammu "Grandiozā saderēšana", portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

Šā gada 30. augustā Oļģerts Grāvītis būtu svinējis 90. jubileju, tāpēc koncerta ideja, kas radās satiekoties viņa audzēknēm – muzikoloģēm Jolantai Bimberei un Zanei Prēdelei, aizrāva arī koncerta māksliniekus – dziedātāju Eviju Martinsoni, vijolnieku Sandi Šteinbergu, čellisti Ingu Sunepu, pianistus Jāni Maļecki un Venti Zilbertu, kā arī Emīla Dārziņa jaukto kori diriģentes Noras Vītiņas vadībā. Koncerta radošā komanda vēlas izstāstīt par Oļģertu Grāvīti – cilvēku, kura klātbūtnē visi jutāmies izredzēti, un aicina tādiem sajusties arī koncertprogrammas "Grandiozā saderēšana" apmeklētājiem.

"Savā mūžā viņš paveicis tik daudz, ka to pat grūti aptvert... Pirmkārt, viņš ir latviešu mūzikas patriots. Vēsturnieks un arī praktiķis, kurš ar savu pozitīvo skatu uz darbu un dzīvi varēja savā mūžā paveikt tik daudz, ka joprojām ir grūti aptvert, kā to visu viens cilvēks ir jaudājis. Trīs operas, 50 solo dziesmas, ap simts kora dziesmām, 32 grāmatas un – domāju, ka nepārspīlēšu – kādi tūkstoš raksti presē un periodikā", norāda Latvijas radio "Klasika" programmu vadītāja Inta Pīrāga.

17. septembrī plkst.19.00 Siguldas koncertzālē "Baltais Flīģelis" koncertprogrammā "Grandiozā saderēšana" skanēs Oļģerta Grāvīša un viņa laikabiedru mūzika un koncerta vadītāja muzikoloģe Zane Prēdele dalīsies stāstos par viņa dzīves un radošās darbības spilgtākajām ainām.

Biļetes uz koncertu pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!